Erdoğan açıkladı: MEB pansiyonlarına 5.872 personel alınacak

Reisicumhur Erdoğan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; “Milli Eğitim Bilimi Bakanlığımıza sadık pansiyonlarda küsurat öğrencilerimizin elan ongun bakım alabilmeleri için personel sayısını müzayede kararı aldık. Pansiyonlarımıza 5 bin 872 kullanılmamış aşçı ve havari bindi personeli alınacaktır. Oflaz hayır olsun.” dedi.

Türkiye Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, Milli Terbiye Bakanlığına bağlı pansiyonlarda bakım kalitesini tezyit etmek üzere 5 bin 872 aşevi ve havari bindi personeli alınacağını duyurdu.

Erdoğan, Twitter hesabından personel alımına ilgilendiren paylaşımda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan paylaşımında, “Milli Eğitim Bilimi Bakanlığımıza sınırlanmış pansiyonlarda kalan öğrencilerimizin henüz ongun bakım alabilmeleri üzere personel sayısını müzayede kararı aldık. Pansiyonlarımıza 5 bin 872 eskimemiş aşçı ve yardımcı destek personeli alınacaktır. Aynalı uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı.

Milli Terbiye Bakanlığı eliyle yapılan personel alım açıklaması;

Milli Eğitim Bakanlığı, 6 Ilkgüz’birlikte başlayacak yüz yüze eğitim bilimi öncesinde herif kaynağı ve altyapı ihtiyaçlarını gidermeye bitmeme ediyor. Bu süreçte Bakanlığa sınırlı pansiyonlarda personeli ihtiyacının yöre plana çıktığını tabir fail Milli Terbiye Bakanı Mahmut Özer, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle 5 bin 872 kullanılmamış aşevi ve koruyucu destek personeli ihdas edildi. Sayın Cumhurbaşkanımıza eğitimin kalitesini tasarruf etmek için sağladığı destekler nedeniyle şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Milli Yetişek Bakanlığına sadık pansiyonlarda artan öğrencilerin elan gani hizmet alabilmeleri için 5 bin 872 yıpranmamış aşevi ve koruyucu bindi personeli alınacak.

Yüz yüze yetişek öncesinde mecmu meslek ve kurumlarda herif kaynakları ve madun yapıya dayalı icraat yapıldığını, varsa eksikliklerin giderildiğini tamlayan Milli Yetişek Bakanı Mahmut Özer, konuya ait değerlendirmesinde şunları kaydetti:

“Vekâlet adına kamu önlemlerimizi alıp 6 Ilkgüz’üstelik umum kademe ve derslik seviyelerinde eğitime başlayacağız. Mecmu illerimizle koordineli aynı şekilde gerekli önlemleri aldığımız kadar ülke ve ilçelerimize finansman desteklerimizi da gönderdik. Bu süreçte alelhusus pansiyonlarımızın personel ihtiyacı yöre plana çıkmıştı. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle 5 bin 872 kullanılmamış aşçı ve yardımcı bindi personeli ihdas edildi. Sayın Cumhurbaşkanımıza eğitimin kalitesini bırakmak amacıyla sağladığı destekler zımnında şükranlarımı sunuyorum. Pansiyonlarda artan parçalanmamış öğrencilerimizin nitelikli bir terbiye almaları ile dosdoğru ve kararlı beslenmeleri amacıyla lüzumlu seçkin kalem tedbiri alıyoruz. 6 Eylül bakımından bilcümle hazırlıkları tamamlamış olarak bütün okullarımızda yüz yüze eğitime başlayacağız inşallah.”

Milli Eğitim Bilimi Bakanlığımıza merbut pansiyonlarda küsurat öğrencilerimizin daha bereketli hizmet alabilmeleri için personel sayısını açık artırma kararı aldık.

Pansiyonlarımıza 5 bin 872 eskimemiş aşevi ve koruyucu destek personeli alınacaktır. Adamakıllı iyi olsun.

Recep Tayyip Erdoğan (@RTErdogan) August 22, 2021

Share: