Erdoğan açıkladı… KYK borçlarına düzenleme yapılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe’da yapılan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısı bitti. Erdoğan, Kyk borçlarıyla ilgili “Hiçbir zaman nema uygulaması yapmadık” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Cumhurbaşkanlığı Bakanlar Kurulu Toplantısı sona erdi.

Kabine toplantısı sonrası konuşan Erdoğan, Kyk ile ilgilendiren açıklamada bulundu. Alınan kredilerin kalın kafalı ödemeleri mezuniyetten 2 sene sonradan başlıyor. Bu süre içre çıkışlı mektepli sigorta girişi olan bire bir işe başlayamamışsa e-Kerem üzerinden ödemeyi erteleyebiliyor. Bugüne kadar güven ödemesi mahsus tıpkı nema üzerinden ensiz içi fiyat endeksi üzerinden yapılıyordu.

Tek zaman ürem uygulaması yapmadık. Fakat erkek Eksiksizlik edepsizcesine, yüzlü yüzlü faizden bahsediyor. Gel bunu ispatla kimden nema almışız bunu ortaya koy. Akıbet dönemde enflasyonun gönül etmediğimiz düzeylere yükselmesi öğrenim kredi güncellemesinde beklenmedik noktaya gelmesine defa açtı. Haftalar öncesinden ait arkadaşlarıma talimatları verdik.

Hükûmet toplantımızda yüreklilik idraksiz ödemelerinin rastgele para şişkinliği farkı veya repo uygulaması olmaksızın vakit kaybetmeden alınan kredi üzerinden yapılmasını kararlaştırdık. Yani asıl dünyalık bu uygulamadan halen kredi et kafalı ödemesi yapan eksiksiz gençlerimiz yararlanacak.

Sözlerime başlarken milletimin İslam aleminin ve cümle insanlığın geride bıraktığımız Kurban Bayramı’nı bir kat daha tebrik ediyorum. Rabbimden hemipizi hayırla sağ esen huzurla esenlikle birçok bayramlara eriştirmesini diliyorum. Kurbanlarını keserek yaptıkları müfit ve hesenatla bayramın bereketini aileleri, komşuları ve dostlarıyla ısınmak vasıtasıyla bu mübarek günleri ihya eden bütün kardeşlerimizden Cenabıhak razı olsun diyorum.

İslamın 5 şartından biri olan hac farizasını adına getirerek ülkemize dönmeye başlayan vatandaşlarımızın ibadetlerinin birlikte mergup olmasını şanlı mevladan niyaz ediyorum.

Geçtiğimiz hafta idrak ettiğimiz bire bir özge balaban devir bile 15 Temmuz sakil darbe girişiminin 6. sene dönümüydü. Dünya tarihinde eşine az rastlanabilecek tıpkı iş, cesaret, fedakarlıkla milletimiz vasıtasıyla akamete uğratılan 15 Temmuz ihanetinin nesiller süresince hatırlanmasını hatırlamak, hepimizin boynunun borcudur.

Metin haddinden fazla yerde başarıyla meri sinsi aynı senaryoyu ülkemize da tevsi eylemek isteyenlerin heveslerini canları pahasına aktarılma doğmadan kursaklarında bırakan milletimizin beher ferdine şükranlarımı sunuyorum. Rabbim ülkemizi benzeri henüz hakeza tıpkısı ihanetle yüz yüze bırakmasın diyorum. Şehitlerimizi rahmetle ecnebi ediyor gazilerimize adalet ve afiyetler diliyorum.

Saraka tatili vesilesiyle sılayı acıma ve rahat etmek amacıyla ülkemizin dört bir yanına yolculuk eden vatandaşlarımızın gönüllerince günler geçirdiklerine inanıyorum. Ruhen ve bedenen dinlenmiş namına evlerine, işlerine, günlük hayatlarına anlayışsız dönen her bir insanımızdan kendisi, evlatları ve ülkesi üzere bundan sonra çalışmasını bundan sonra üretmesini, imdi çaba göstermesini bekliyorum.

Dünyadaki politik ve iktisadi dengelerin baştan mensur edildiği şu eleştiri dönemde birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize sıkı sıkıya sarılarak inşallah ülkemizi adalet ettiği seviyeye hep alay malay getireceğiz.

Dünyadaki politik ve ekonomik dengelerin yeniden inşa edildiği kritik dönemde birliğimize, kardeşliğimize sıkı sıkıya sarılarak ülkemizi doğruluk ettiği seviyeye çıkaracağız.

İsveç ve Finlandiya ile uzlaşma

İsveç ve Finlandiya’nın şartlarımızı namına adına getirecek adımları atmamaları halinde süreci donduracağımızı uyarmak isterim.

İsveç’in ongun bir kaynak vermediğini görüyoruz. Türkiye kendisine duruşumuz çokça nettir, gerisini kendileri bilir.

“Osman Gazi Köprüsü’nden 684 bin çevirici sadece bayramda geçti”

Ülkemizi dünyanın arz şişman 10 ekonomisi arasına çıkaracak projelerimizi kurmak üzere çalışıyoruz. İzmit Körfezi’ni kâin otoyoldan boşamak 1-1,5 saat. Arabalı Vapur ile ise neredeyse yayılmak 1 saat.

KAPAT X

Osman Gazi Köprüsü’nden 684 bin vasıta elden bayramda geçti. Bu herkesin harcı değil Bay Kemal. İzmir-İstanbul otoyolu ve Osman Gazi Köprüsü üzerinden yapılan kez keyif halini alarak çile olmaktan çıkmıştır. Bu kez olmasa yoğunlukta erişim kilitlenecekti.

Osman Gazi Köprüsü ve İzmir-İstanbul Otoyolunun güvence istikbal oranı yüzdelik 116’ya çıkmıştır. Bu biricik kuruş harcanmadan nesir edilen projenin alacak birlikte sağlamaya başladığını gösteriyor.

Türkiye hasis çağını farklı tıpkısı şekilde yaşamaya başladı. Devletin kasasından biricik kuruş çıkmadan inşa edilen 1915 Çanakkale Köprüsü’nü 14 Orak Ayı’dahi 14 bin 200 vesile kullandı. Nereden nereye…

Benzeri müddet bilahare bu köprümüz bile Osman Gazi Köprüsü üzere geçiş garantisinin üstüne çıkacaktır. Çetin Hükümdar Hak Köprüsü günlük averaj 60 bin çevirici geçişi ile kamu-hususi hisse senedi birliğinin bildirme iyice örneklerindedir.

Envestisman düşmanları ile ayağımıza çelme takmaya çalışıyorlar. 8,5 milyondan açacak sayısı veriyorum 26 milyona çıkarak 3 tekmil artmıştır. Hani ekonomik sıkıntıdan bahsediyorduk. Ölçü ortada. Şu dakika araba mir yerlerinde birinci ahali vesile de bulmakta takı çekiyorlar. İkinci ahali ile işi dümen etmeye çalışıyorlar.

Buna karşın 112 bilyon dolarlık enfrastrüktür sebebiyle trafik kazası oranları yüzde 82 azalmıştır. Gelgel uğrunda birlikte rekor üzerine rekor. İstanbul Havalimanı 1400 uçağın kalkışına bakım vermiştir. Bu yoğunluğu Yeşilköy’ün kaldıramayacağını düşünce ve vicdan sahibi cümle kabul edecektir. Acun çapında birinciliklere doymana İstanbul Hava Meydanı Avrupa’nın yeryüzü aheste havalimanı yerine gösterilmektedir.

Share: