Emniyetten, polisle vatandaş arasında yaşananlara ilişik açıklama

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Beyoğlu’nda uyuşturucu denetimi sırasında tıpkı kişinin görevli personele yavuklu mukavemette bulunmasının arkası sıra yaşananlardan sıkıntı duyulduğunu, personel hakkında tetkik ve sormaca başlatıldığını bildirdi.

Emniyetin açıklamasında, esbak kâh toplumsal iletişim araçları hesaplarında paylaşılan, aynı yurttaş ile inanma personeli arasında yaşanan olayla ilgili görüntülere ilgilendiren mücahede yapıldığı belirtildi.

Açıklamada, “Beyoğlu Tarlabaşı Mahallesi’nde esrar ve bap bağımlılığının önlenmesine yönelik denetimler sırasında aynı şahsın, denetleme yapılmasını engellemek için işyar personelimize müteveccih suratsız kasıntı ve namzet mukavemeti sonrasında tasvip etmediğimiz görüntüler yaşandığı tayin edilmiştir.” denildi.

Uyuşturucuyla mücadeleye ivazsız bitmeme edileceği vurgulanan açıklamada, “Fakat suç ve suçluyla savaşım ederken buna tağyir getirmemek esas prensibimizdir. Meydana mevrut olaydan teşkilatımız adına tartı duyuyoruz. Memur personel için tetkik ve anket başlatılmıştır.” ifadeleri kullanıldı.

Share: