Elon Musk’tan Twitter’a karşı dava

Tesla ve SpaceX’in Üst Yöneticisi Elon Musk, 44 bilyon dolarlık satın alma anlaşmasından çekilmek için Twitter’a “karşı sav” açtı.

Musk’ın sosyal medya şirketine karşı sevgili açtığı haberi, Delaware Chancery Mahkemesi Hakimi Kathaleen St. Jude McCormick’in Twitter-Musk davasında duruşmaların başlama tarihini 17 Ilk Teşrin yerine belirlemesinden saatler sonra geldi.

Elon Musk, 8 Temmuz’da pattadak çok hükmünün ihlalini gerekçe göstererek Twitter’ı satın kabul etme anlaşmasını feshettiğkayınbirader bildirmişti.

Musk’ın avukatları, ESIR Taşınır Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC) yapıulan bildirimde, Twitter’ın, şirketin iş performansı içmağara öbuğulanmış olan platformdaki düzme veya spam hesaplarla ilgilendiren birden aşkın vukuf talebine yanıt vermediğini yahut yanıtlamayı reddettiğkayınbirader belirtmişti.

Twitter ise anlaşmayı feshettiği için Musk’a sav açmıştı. Şirket tarafından Delaware Chancery Mahkemesine yapılan şikayette Musk’ın, imzaladığı anlaşma “artık kişisel çıkarlarına hizmet etmediği” içmağara Twitter ve hissedarlarına karşı yükümlülüklerini yerine getirmeyi reddettiği aktarılmıştı.

Şikayet dilekçesinde Musk’ın anlaşmayı feshetmeye yönelik iddialarının “bahane” olduğu ve “hiçtıpkısı dayanağının” olmadığı kaydedilmişti.

Share: