Elazığ’da 61 yıl 7 kamer cezası olan 12 zanlı JASAT yoluyla yakalandı

Elazığ’da İl Cingöz Komutanlığı JASAT ekipleri eliyle 61 yıl 7 ay mukannen mapus cezası olan 12 şüpheli yakalanarak cezaevine gönderildi.

Edinilen bilgiye bakarak, İl Bitirmiş Komutanlığına bağlı JASAT timleri, Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde aranan 12 şüpheliyi belirleme etti. Belirleme edilen şüphelilere yönelik gerçekleştirilen operasyonda, Kuyulu köyünde ‘uyuşturucu yön ticareti etme veya sağlama’ suçundan 12 sene 6 kamer kodes cezası ile aranan Ü.B., Yazıkonak Beldesinde ‘gidermek için metal yahut uyaran husus satın almak, kabul etmek, bulundurmak ve buyurmak’ suçundan 1 yıl 8 ay mahpushane cezası ile aranan M.K., Yemişlik Mahallesinde, çatı ve eklentilerinde kayırma altına münfail yük üzerine ‘hırsızlık ve bıçak, farklı aletleri satma’ suçlarından 545 dönem kodes cezası ile aranan Y.T., Dedepınarı bölgesinde, ‘metal maddelerin murakabesi hakkında kanununa muhalefet’ suçundan 4 sene 2 kamer mapushane cezası ile aranan M. G., yakalandı .

Yine ‘mızrap yahut münebbih özellik ticareti ika yahut sağlama’ suçlarından 13 yıl 25 dolaşma delik cezası ile aranan İ.U., 12 yıl 6 ay mapushane cezası ile aranan D.G., ve 3 sene 4 kamer hapishane cezası ile aranan A.Ö. ile 3 yıl 4 kamer kodes cezası ile aranan M.E.Ç., 3 sene 4 kamer hapis cezası ile aranan S.A., Harput mahallesinde, ‘kısaltmak için eroin veya münebbih bap satın kabul etmek kabul etmek bulundurmak ve bağışlamak’ suçundan 2 yıl mapushane cezasıyla aranan K.Ş. ve ‘mızrap veya münebbih özellik ticareti yapma yahut sağlama’ suçundan 4 sene 2 ay delik cezasıyla aranan S.K. ve Harput mahallesinde, kullanmak için esrar yahut uyarıcı yön satın kabul etmek, ahzetmek, bulundurmak ve bağışlamak suçundan 4 yıl 1 kamer mahpushane cezası ile aranan M.D. JASAT timleri eliyle yakalanarak gözaltına alındı.

Gözaltına alınan 12 kaknem İl Cingöz Komutanlığı’nda ki ifadelerinin tamamlanmasının arkası sıra çıkarıldıkları murafaa heyeti vasıtasıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi. – ELAZIĞ

Share: