EKPSS cevap kağıtları erişime açıldı

ÖSYM 2020 EKPSS soruları, gözlükçü okur formunda sunulan yanıt anahtarları erişime açıldı

DUYURU

(17 Aralık 2020)

2020-EKPSS Karşılık Kağıtları ve Aday Cevapları Erişime Açıldı

15 Son Teşrin 2020 tarihinde meri Mânialı Kamu Görevlisi Berceste Sınavı (2020-EKPSS) adaylarının yanıt kağıtlarının görüntüleri ve cevap kağıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optikçi okuyucular vasıtasıyla okunması sonucu elde edilen namzet cevapları ve soruların doğru cevapları, sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçlarını inceleyebilmeleri için ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 17 Fasıla 2020 tarihinde saat 12.20’den itibaren 10 devir süreyle erişime açılmıştır.

Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresine T.C. Etiket Numaraları ve şifreleri ile antre yaptıktan sonradan ait sınavı ve “Yanıt Kağıdı Görüntüleme” ekranını seçmece sınavda kullandıkları cevap kağıdı görüntüsünü, yanıt kağıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen namzet cevaplarını ve soruların makul cevaplarını görebileceklerdir. Antrparantez adaylar, namzet cevaplarının ve karşılık anahtarının yayınlandığı tarz üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her istifham amacıyla açılan eskimemiş pencerede istifham kökünü, yanıt seçeneklerini ve sorunun akilane cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebileceklerdir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın istifham ve almaşık diziliminde görüntülenmektedir. İlgili sayfada, adayların testlerdeki mecmu akla yatkın, yanlış ve boş yanıt sayıları ile birlikte kabak puanları da gösterilmektedir.

Bu uygulama, adayı brifing üzere yapılmaktadır. Görüntülenen sayfa vesika niteliği taşımaz. Rastgele makule değerlendirmede ÖSYM sisteminde mukayyet bilgiler asıl alınır.

Kamuoyuna nazikâne duyurulur.

2020 EKPSS sonuçları açıklandı

Share: