Ehlivukuf yardımcılığı için 380 TL sınav ücreti

Gençlik ve Spor Bakanlığı, eksper yardımcılığı yazılı sınavına girecek adaylardan 380 TL sınav başvuruş ücreti istedi

Kariyer çığır yerine bildik müfettiş, ehlivukuf ve denetçi yardımcılığında, adaylar önce KPSS’ye girmektedir. KPSS’de Amme Yönetimi, Uluslararası Ä°lişkiler, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri Ä°lişkileri, Ülfet, Ä°ktisat, Maliye, İşletme, Muhasebe, Ä°statistik alanlarında testler düzlük almaktadır. KPSS-A puanı olan adaylar, sonrasında ise, kurumların yayımladıkları ilanlara başvuru yapmaktadırlar.

Gençlik ve Spor Bakanlığının 1 Familya 2021 tarihinde yayımladığı eksper yardımcılığı sınav ilanında, KPSS4, KPSS23, KPSS29, KPSS39 ve KPSS3 benek türlerinden en yüksek nokta alan adaylardan 20 katının yazılı sınava alınacağı belirtilmiştir.

20 katı aday 22 Şubat 2021 tarihinde belirlenecek ilan edilmiştir.

Ancak, yazılı sınava girmeye hak kazanan adaylardan fahiş miktarda sınav ücreti talep edilmektedir. Bakanlık, sınavı Ankara Üniversitesinde yaptırmakta olup, Üniversite 380 TL sınav ücreti irade etmiştir.

KPSS-A sınavında temas oturum için 55 TL sınav bedeli belirlenmişti. 9 kayran testinin hepsine giren benzeri namzet 495 TL sınav ücreti ödemişti. Şçıktı ikinci benzeri misil henüz 380 TL ücret arzu edilmesi çok yüksek ayrımsız bedeldir.

İçişleri Bakanlığı 2020 yılı kaymakam adaylığı sınavını ÖSYM’ye yaptırmış ve ÖSYM adaylardan 225 TL sınav bedeli dilek etmişti

Ankara Üniversitesinin ki kabilinden, fahiş miktardaki sınav bedellerinin tayin edilmemesi içmağara, teklif alan kamu kurumlarının çok çok mücahede göstermesi gerekmektedir.

Share: