Eğreti otobüsüyle esrar taşırken polise yakalandılar

Gümüşhane’de polis aplikasyon noktasında durdurulan bire bir otobüste kontrol eden İl Inanma Müdürlüğüne vabeste ekipler şüphelendikleri 2 kişinin çantasında 815 gram metamfetamin maddesi ele geçirdi. Eşhas tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İl Güvenlik Müdürlüğü Uyuşturucu Suçlarla Savaş Idarehane Müdürlüğü ve İstihbarat Idarehane Müdürlüğü ekipleri esrar özellik satışı ve kullanımını önlemeye yönelik yaptıkları eş emek neticesinde Trabzon’a giden aynı arızi otobüsünü Akçakale aplikasyon noktasında durdurdu. Otobüste durumlarından şüphelenilen ve henüz önce uyuşturucu yön yapım, tecim, kullanma ve bulundurma suçlarından kaydı bulunduğu belirlenen S.Ö ve E.Ö’nün çantasında arama fail ekipler branş çantasının içerisinde asetat poşet içerisinde çağın belalarından birisi olan bireşimli uyuşturucu maddesi 820 gram Metamfetamini ceride kağıdına sarılı şekilde ele geçirdi.

Gözaltına alınan S.Ö ve E.Ö üzerine ‘Uyuşturucu Husus İmal ve Ticareti’ suçundan adli muamelat başlatılırken, Emniyetteki ifadelerinin arkası sıra mahkemeye çıkarılan şahıslar tutuklanarak cezaevine gönderildi. – GÜMÜŞHANE

Share: