Edirne’den gücük güdük

Taze yaşta geçirdiği gidiş geliş kazasında hayatını kaybeden Bir Tane Baydar, adının yaşatıldığı okulda düzenlenen törenle anıldı.

Nazirsiz Baydar Ortaokulunda düzenlenen törene Şehremini Mustafa Helvacıoğlu, Baydar’ın annesi Sevil Baydar, yakınları, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Helvacıoğlu, törende yaptığı konuşmada, beribenzer tıpkısı direk kendisine okula başlayan öğrencilerin Kadınsız Baydar Ortaokulundaki eğitimle eş bir çınara dönüştüğünü söyledi.

Keşan halkının Baydar ailesine minnet borçlu olduğunu aktaran Helvacıoğlu, Bir Tane Baydar’a yağmur diledi.

Törende, şiir, kitabet ve kılık yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

ESTAB’ın divan toplantısı yapıldı

Edirne Saros Turizm Enfrastrüktür Bakım Birliği’nin (ESTAB) divan toplantısı yapıldı.

Keşan Belediyesinden yapılan açıklamaya bakarak, toplantıya katılan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, ESTAB’ı ileriye söylemek üzere temas kurumun konusunda düşeni yapması belirtti.

Saros Körfezinin gelişimi ve ESTAB’ı elan ileriye tasrif etmek amacıyla çalışmaların sürdüğünü ifade eden Helvacıoğlu, toplantıda alınan kararların toprak amacıyla kandırıcı olmasını diledi.

Şehremini Balkan’dan iş yeri açıklaması

Havsa Şehremini Vazıh Balkan, mecbur iş yerinin tapusunun belediyeye geçtiğini belirtti.

Balkan, yaptığı yazılmış açıklamada, belediyenin yıllardır “kronikleşen sorununu” çözüme kavuştuğunu tabir etti.

Kapalı alışveriş yerinin tahminî 40 yıl ilk kamulaştırma işlemlerinin başladığını belirten Balkan, şunları kaydetti:

“Bu işlemler tamamlanmadığından dolayı 40 yıldır tapusu ayrımsız makule belediyeye geçemeyen ve bu nedenle çatısının yapım aşamasında ayrımsız çokça sorun yaşadığımız muamele yerimizin yüce aynı kısmı olan tahminî 6 bin 500 metrekarelik kısmının tapusunu yargı ile almış bulunuyoruz. Böylece kestirmece 8 bin metrekarelik alanını kullandığımız pazaryerimizin tapusunu ağız ağıza belediyemiz üzerine temiz benzeri şekilde geçirmiş olduk.”

Share: