Edirne’den gücük gücük

CHP Edirne İl Başkanlığına seçilen Samet Alp basın toplantısında gazetecilerle aynı araya geldi.

Alp, hem tanışma hem de gündemi görmek için tıpkı araya geldiklerini belirtti.

Siyasette gelişigüzel devir önceliklerinin yurt ve sancak olduğunu anlatan Kahraman, bunu kalbinde taşıyarak ve göstererek yaşadığını söyledi.

Önceki komutan Fevzi Pekcanlı’nın milletvekili adayı doğmak üzere görevi bıraktığını hatırlatan Kahraman “Namına başarılar diliyorum. Bizde diyar yönetim kurulu olarak bir seçme yaptık, seçme böylelikle rüfeka teveccühlerini bizden yana kullandılar. Bu seçimin ayrımsız kaybedeni olmadı. Bundan sonrada hep birlikte çalışacağız.” dedi.

CHP Edirne Mİlletvekili Okan Gaytancıoğlu ise bugün bir ve hep olduklarını, tamam seçilmişlerle alay malay esasen ayrımsız eğin gösterisi bile yaptıklarını söyledi.

Gaytancıoğlu, hükümetin ekonomi politikalarını eleştirdi.

“Partimizin işine engelleme etmeyin”

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ise Alp’a eskimemiş görevinde başarılar diledi.

Edirne’de bazen kişilerin içtimai iletişim araçları marifetiyle yanlış bilgilerle gündemi değiştirmeye çalıştıklarını müstakbel süren Gürkan, “O kıt bilgilerinizle partimizin işine engelleme etmeyin. Yüzünüze söylüyorum.” dedi.

Gürkan, Edirne’de yıllardır siyasa yaptığını, tek şeyini da adsız hafi yapmadığını belirtti.

-Edirne Yeşilay Şubesi niteliksiz genel müesses gerçekleştirildi

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Edirne Şubesinde yapılan mahdut genel kurulda bulunan başbuğ Müzekka Sembol baştan seçildi.

Edirne Yeşilay Şubesi güruh salonunda gerçekleştirilen genel kurula Türkiye Yeşilay Cemiyeti Toprak Koordinatörü Sebahattin Bilgiç, Edirne Yeşilay Deneyimsizlik ve Spor Kulübü Başkanı Ahmet Yence, Edirne Yeşilay Şubesi üyeleri katıldı.

Genel kurul gündeminin peşi sıra seçime gidildi. Seçimde baştan başbuğ seçilen Simge, Edirne’de bağımlılıklardan uzak kalarak hayata dayalı umutlarını yeşertmeyi ve değme ailede yer birkaç tıpkı Yeşilay gönüllüsü bulunmasını hedeflediklerini belirtti.

Simge başkanlığındaki dümen Fatih Erel, Zeynep Kaya Demirtaş, Mamure Güzey ve Cemal Seçkin’den oluştu.

-Proje final konferansı ile sona erdi

Avrupa Birliği Erasmus+ Spor programı kapsamında desteklenen 7 ülkeden 9 ortakla düzenlenen ve Edirne merkezli Trakya Doğa Sporları İhtisas Kulübü Derneği’nin dahi (TRAKDOSK) eş olduğu özel gereksinimli çocuk ve gençlerin spora katılımını ve fırsat eşitliğini yükseltmek, özgüvenlerini pekitmek amacıyla ölçülü “Empowering Youth with Intellectual Disabilities through Sport (SociPORT)” Projesi’nin en üst etkinliği Sofya’da yapıldı .

Dernekten yapılan açıklamaya bakarak “Hususi Olimpiyatlar Bulgaristan” komitesi ev sahipliği ve koordinasyonunda gerçekleşen “Spor ve içtimai tazammun” arsıulusal bitiş konferansı ve proje kapanış eğitimlerinde TRAKDOSK ekibi da düz alarak sunumlar ve paylaşımlar ile etkili katılma sağladı.

Konferansta anaokulu ve okullarda ayrıntılar amacıyla abes antlaşma aktiviteleri ve spor; spor liderleri için emin hisse senedi ortamı; sporda kapsayıcılık üzere dijital teknolojiler; sporda gönüllülük ve güçlükler, sonuçlar ve tartışma bölümü gerçekleştirildi.

Açıklamada görüşlerine yer sunulan TRAKDOSK Umumi Heyet Başkanı Sebahattin Akdağ, 3 yıl süren projenin sona erdiğini belirtti.

Share: