Edirne’de kedilerin geberik bulunmasına hayvanseverler reaksiyon gösterdi

Edirne’de benzeri kadro hayvansever, şehir merkezindeki abes tıpkısı arazide 15 kedinin ölü bulunmasına aksülamel gösterdi.

Edirne Doğayı, Çevreyi ve Sokak Hayvanlarını Dulda Derneği üyeleri, Edirne Belediyesi Çıkmaz Hayvanları Barınağı’nı müzakere ederek, çalışmalar üzerine yetkililerden bilgi aldı.

Derneğin başkan yardımcısı Fikret Hareketli, mülakat öncesinde gazetecilere, cemaziyelevvel site merkezinde abes tıpkı arazide kedilerin ölü bulunmasıyla ait polise şikayetçi olduklarını söyledi.

Edirne’de çıkmaz hayvanlarının yeterince beslenemediğini savunan Çalışkan, “Evcil yönetimlerin tam beslek yapamadıklarından ekolojik ortam kedi ve köpeklerimiz lüzumlu istemez husus önlerine, çöplere gidiyor. Vatandaşlar da bundan erinçsiz oluyor. Ondan dünya anif reaksiyon gösterip gayret kullanıyorlar. Bizim sıkıntımız kısırlaştıramamak, çaça desteği yapıp bile canlarımızı doyuramamak.” dedi.

Dernek Başkanı Öncü Enerjik üstelik Türkiye’de sokak hayvanları üzerine ehliyetli bilincin oluşmadığını, mama yardımı ile tedavi ve kısırlaştırma çalışmaları yarmak istediklerini rapor ederek, “Bunun için sokak hayvanlarımızın sonuna kadar arkasındayız. İnşallah bu sorunu da çözeceğiz.” dedi.

Olay

Edirne’de geçkin ihbar konusunda Talatpaşa Mahallesi’ndeki gereksiz aynı araziye revan polis güçleri ekipleri 15 kedinin öldüğünü belirlemiş, kedilerin ahiret yolculuğu nedeninin tespiti için mücahede başlatılmıştı.

Share: