Edirne Tahkiye Eylem Planı toplantısı, Ilbay Kürşat Kırbıyık başkanlığında yapıldı

Edirne Hikâye Eylem Planı toplantısı, Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, başkanlığında gerçekleştirildi.

Valilikten yapılan açıklamaya bakarak, Kırbıyık, valilikteki toplantıda yaptığı konuşmada, Tahkiye vatandaşlarla ilgili Edirne için anne sorunun durumunda kentsel transformasyon olduğunu söyledi.

Kentsel tahavvül yapılana kadar özge sorunların ağız ağıza çözülmesinin mümkün olmadığını değerlendiren Kırbıyık, sürekli, sürdürülebilir çözümler amacıyla durumunda kentsel dönüşümü sağlanması gerektiğini belirtti.

Her insanın, rastgele çocuğun eke olduğunu vurgulayan Kırbıyık, şunları kaydetti:

“Ihtimal bizler üzere binde ayrımsız ama o ev ve bala amacıyla çokça şey tabir ediyor. O yüzden bizler yegâne tek dokunuşlarımızı hangi kadar arttırabilirsek o kadar heybetli. Önümüzdeki süreçte buradaki katılımcılarımızın dahi var güçleriyle çalışarak sahada bizlere bindi olması gerekiyor.

Burada konuşulanların sahadaki etkilerini, sonuçlarını sizin üzerinizden izlem etmemiz geçişsiz. Ama bugün konuştuğumuz beceri kazandırma, meslek edindirme, şehirleştirme ve başka alanlardaki çalışmalar çok büyük.

Özellikle istihdam ölçü ve işe dubara konularında çalışmalarımızın sonuçlarını almamız geçişsiz. Bu konuda sizlerin da tayin ve destekleri ile işe yerleşimleri tamamlamamız lazım. Meslek edindirme kurslarına ve MESEM’e manipülasyon üzerine hepimizin çokça aşkın hız göstermesi lazım. Katılım ve katkılarınız üzere teşekkürname ediyorum.”

Toplantıda, Hikâyeleme STK temsilcileri ve orgazm önderleri değişik konularda değerlendirmelerde bulundu.

Geçtiğimiz sene yapılan çalışmaların değerlendirildiği toplantıda, Edirne Sosyal Teavün ve Dayanışma Vakfı Müdürü Tezcan Dikme, yapılan yardımlar, karı ziyaretleri, öğrencilerimize sunulan destekler, eş onarımları ve vadi çalışmaları üstüne bilgi verdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Önder Arpacı dahi hele okullardaki devamsızlıkların önüne geçilmesi için hesaplı cerrahi müdahale, iz edindirme kursları ve değişik yürütmüş oldukları çalışmaları anlattı.

Ocak ve Içtimai Hizmetler İl Müdürü Bilimci Özbaş ise kademe ziyaretleri, bu ziyaretler esnasında yapılan tespitlerle ilişik yönlendirme ve analizör, evde bakım, Sosyoekonomik Destek, er yaşta evliliklerin önüne geçilmesi ile ait faaliyetlerle KADES ve UYUMA programları ile icraat konularında bilgilendirmelerde bulundu.

İŞKUR Müdürü Şengül Çildam üstelik, istihdam ve işe kaşkariko konusunda yaptıkları çalışmalarla, İş Başı Eğitimi Programları ile İş Kulübü eğitimleri için katılımcılara bilgi aktardı.

Share: