Eczane çalışanlarını ölümle tehdit fail şüpheliye 9 yıl hapis talebi

Ataşehir’de eczane çalışanlarını ölümle yıldırma ederek hakaretler savuran şüpheli hakkında 3 ayrı suçtan toplamda 9 yıl 1 ayak tabanı büyüklüğünde hapishane cezası talebiyle sorun açıldı. Olayı aynı anlık sinirle gerçekleştirdiğini ve pişman olduğunu söyleyen şüphelinin tutuklandıktan 2 hafta sonra tahliye edildiği ortaya çıktı.

Ataşehir’de 19 Haziran’da ilaç kabul etmek içmağara evden çıkan annesine eczanenin konumunun yanlış tarif edildiğkayınbirader kanıt ederek eczanedeki çalışanları ölümle zılgıt eden ve hakaret içmuazzez sözler söyleyen Erdem T. hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. Rum Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Ayşenur Ö.’nün eczacı olarak görev yaptığı ve işlettiği iş hesabına gelen şüpheli Fazilet T.’nin kendisine hakaret ettiği, onu zılgıt ettiği ve iş yerine kötülük verdiği iddiası üzerine soruşturma başlatıldığı belirtildi. Olay günü şüpheli Yiğitlik T.’nin annesinin ilaç almak için evden çıktığı ancak eczaneyi bulamadığı için ilaçlarını alamayarak eve idraksiz döndüğü, annesinden durumu öğrenen ve eczacının yanlış yönlendirmesi cihetiyle eczaneyi bulamadığını düşünerek sinirlenen şüphelinin kendisinin ilaçları ahzetmek için eczaneye gittiği anlatıldı. Şüphelinin müştekiye eczaneyi annesine yanlış tanım ettiğkayınbirader söyleyerek sözlü adına aksülamel gösterdiği, sert konuşmalarına istinaden müştekinin şüpheliden üslubuna dikkat etmesini istediği belirtildi. Şüphelinin “Evet üslubunuza başlatma” diye niteleyerek küfür ettiği, masa üzerinde kâin plastik içki ayrımsız yapıya doğru tahakküm attığı ve plastik koruyucunun kırıldığı, eczane içinde bulunan diğleşker şahısların şüpheliyi dışarı çıkarmaya çalıştıkları aktarıldı. Müşteki Ayşenur Ö.’nün polisi arayacağını söylemesi üzerine Fazilet T.’nin “Bak döürün demiyorum, öldürürüm seni, şu ilacımı verin çok kötü olacak, sakinleştiremiyorum kendimi. Lan bilmiyorsanız hangi işiniz var burada. Kafanı koparırım senin, bak öyle haberlerde gördüklerine benzemem” diyerek küfür ettiği anlatıldı.

2 hafta bilahare tahliye oldu

Şüpheli Yiğitlik T.’nin savunmasında olayı bire bir anlık sinirle gerçekleştirdiğkayınbirader, pişman olduğunu söylediği, olayın ardından gözaltına alınarak tutuklanan şüphelinin 2 hafta sonraları boşaltma edildiği belirtildi. Ä°ddianamede şüpheli Fazilet T.’nin “yıldırma”, “kamu görevlisine karşı açık taşlama” ve “mala engel ita” suçlarından hep 2 yıl 10 aydan 9 yıl 1 taban kadar hapisle cezalandırılması irade edildi. Ayrıca 3359 sayılı Sağlık Hizmetler Ana Kanunu’nun 12. maddesi gereğetraflı şüpheliye verilecek olan mahbes cezasının ertelenmesi hükümlerinin uygulanmaması kâm edildi.

Valilikten eczane çalışanlarına yönelik şiddete kınama

Share: