Düzenlilik Korucuları Martir ve Gazi Aileleri Federasyon Başkanı Yiğit, atılganlık tazeledi

Düzenlilik Korucuları Martir ve Gazi Aileleri Federasyon Başkanı Yiğit, çekinmezlik tazeledi

VAN – Düzenlilik Korucuları Şehit ve Gazi Aileleri Federasyonu bulunan başkanı Ayhan Alp, yapılan 5. yalın kat genel kurulla güven tazeleyerek yeniden komutan seçildi.

Federasyonun derinti salonunda yapılan umumi kurul toplantısı, kaçınmak duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Divan heyetinin oluşması, dirimsel-gider raporlarının tertip edilmesinin peşi sıra yapılan seçimde, bir tane namzet olan Ayhan Alp yeniden komutan seçildi. Toplantıda tıpkı müzakere eden kâin komutan Ayhan Kahraman, kendisini destekleyen üyelere teşekkürname etti. Komutan Kahraman, “Van ve çevresindeki asayiş korucuları ve şehit ailelerinin, iktisadi, sosyal, kültürel, eğitim bilimi, teavün ve dayanışma alanındaki haklarını koruyup beklemek ve genelde ülke menfaatlerini, yerelde bölgede ve ailevi bireysel menfaatlerini, haklarını koruyup mukayyet olmak ve kanuni yollardan müstelzim bütün faaliyetleri fora etmek üzere bu derneği kurduk. Derneğimiz kurulduğu günden bugüne bu erek çerçevesinde faaliyette bulunmuştur. çıktı bile bire bir azim ve kararlılıkla faaliyette bulunmaya devam edecek ve kuruluş yolunda tamlanan hedefleri gerçekleştirmeye çalışacaktır. Zaman burada alacağımız kararlar ve yapacağımız intihabat derneğimize yeni benzeri cümbüş ve koku olacaktır. Bu vesileyle umumi kurulumuzun hayırlara vesile olmasını diyorum” dedi.

Olağan genel kurul toplantısına MHP Van İl Başkanı Salih Güngöralp, sivil topluluk kuruluşu temsilcileri, düzenlilik korucuları ile gazi ve martir aileleri yakınları katıldı.

Share: