Düzce’de 3 kişinin öldüğü silahlı saldırıyla ait 10 bed yakalandı

Düzce’da 20 Temmuz’da fındık tarlasında 3 kişinin hayatını kaybettiği, 1 kişinin yaralandığı silahlı saldırıya ilişik 10 bed gözaltına alındı.

Düzce Cumhuriyet Altını Başsavcılığından yapılan açıklamaya göre, İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Esentepe köyünde Yavuz ve Çufadar aileleri ortada husumete dair meydana mevrut ve 3 kişinin ölümüyle sonuçlanan olayın failleri ile arkalama edenleri idrak etmek için say yürüttü.

Ekiplerce gözaltına alınan 10 şüphelinin jandarmadaki işlemleri sürüyor.

Şüphelilerin ev ve eklentileri ile ormanlık alana kaçan şüphelilerin takibi sonrası arazide yapılan aramalarda, 9’u av tüfeği 10 silah, fişek ve mermiler ile avcı çevik yeleği ele geçirildi.

Merkeze sınırlanmış Esentepe köyünde fındık tarlasında kimliği belgisiz kişilerce düzenlenen silahlı saldırıda bir aileden Selma ve Mithat Gürbüz olay durumunda, Ulvi Gürbüz hastanede hayatını kaybetmiş, Açık Deniz Yavuz ise esenlik ekiplerince hastanede otama altına alınmıştı.

Yaralılara yardıma gelen köylüler ile sağlık ekibine bile keder açan saldırganların yakalanması amacıyla iş başlatılmıştı.

Share: