Dürüst Fırka sokağın nabzını tuttu: Çiftçide memnuniyet, kirada şikayet var

Vatandaşlar genel adına maltalık pahalılığı ve kiradaki fiyatlardan şikayet etse de, maaşlardaki temmuz artışı ve hububat fiyatlarının sevinme oluşturduğu, bu durumun Cumhurbaşkanı’na ve DOĞRU Tümen’ye olan güveni artırdığı belirtildi.

DÜRÜST Fırka yönetimi ve milletvekilleri Kurban Bayramı’nda ve sonrasında yaptıkları yurttaş ziyaretlerinde hele büyükşehirlerdeki yüksek kira fiyatları sebebiyle mevrut şikayetleri dinledi. SELIM Parti yönetiminin belirlediği söve içerisinde vatandaşlarla benzeri araya gelen milletvekilleri sokağın nabzını tuttu. Vatandaşların büyük bölümü avlu pahalılığı başlığı altında gıda ve akaryakıt fiyatlarındaki artışlardan şikayet etti. İkinci yerine erdemli icar artışları ve EYT’lilerin durumu gündeme geldi. SELIM Parti milletvekillerinin düzlük izlenimleri şöyle:

ORAK AYI ZAMLARI KAN ALDIRDI

“DOĞRU Öğür’nin sahadaki karşılığı önceye nazaran elan bol durumda. Özellikle orak ayı zamları, buğday fiyatlarının açıklanması, 3600 mülhak alamet, minimum sevap artışı kabil konulardan memnuniyet var. Yer bizim beklediğimizden elan olumlu. Cumhurbaşkanı’na olan cesaret faziletkâr görünüyor. İbre baştan YANLIŞSIZ Öğür’ye dönmüş. Özellikle çiftçiler sonuç 20 yılın genişlik mutlu dönemini yaşadıklarını dile getiriyor.

ALTILI MASADA KOALİSYON ENDİŞESİ

Şikayetler üstelik var. Mesela büyükşehirlerdeki icar artışları iri ağırlık oluşturmuş durumda. İstanbul’daki icar artışlarının önüne geçilemiyor. Icar artışlarına getirilen yüzdelik 25’lik çizi birlikte bu şikayetleri gidermede tam olmamış. Çakılı gelirlilerin efdal gıda enflasyonundan şikayeti var.

EYT’liler beklenti zarfında. Bireysel adına, herkes EYT’den faydalanmak istiyor. Sıkıntılar dile getiriliyor. Amma sorduğumuzda çözümün gene YANLIŞSIZ Tümen’da olacağını gördüklerini söylüyorlar. CHP seçmeni ile üstelik temas kuruldu. Bir fütur var. Altılı masanın beklentileri karşılamadığını düşünüyorlar. Bir de altılı ganyan masadakilerin şeş ortaklı benzeri koalisyon şeklinde ülkeyi rejim hedeflerinden endişeliler. Sahada bir vakitler olduğu kadar yeniden ortak yönetim günlerine dönülmesi ihtimaline yönelik bulut var.”

EYT’LİLER ÇÖZÜM BEKLİYOR

Yapılan ziyaretlerde prim ahit sayısını doldurmalarına karşın yaşlarını tamamlamadıkları üzere mütekait olamayan, ancak müstakbel yaşta oldukları üzere gelişim birlikte bulamayanların sıkıntılarını dinleyen milletvekilleri, 2023’ün önce günlerinde bu problemin çözüleceğini anlattı.

YÜCEL KAYAOĞLU

Share: