Düğünde geline 4 kilo altın, damada 3 milyon TL takıldı

Hakkari’de Pinyanişi Aşireti’nin müstakbel gelenlerinden iş kadını Bülent Çallı’nın avukat oğlu Melih Çallı ile inşaat mühendisi Büşra Çallı çifti müstehzi tıpkı törenle acun evine girerken, geline 4 kilogram altın, damada ise 3 milyon TL bergüzar edildi.

Hakkari’nin Pinyanişi aşiretinin encam gelenlerinden ve Ankara’da kıvrak iş adamı Bülent Çallı’nın oğlu avukat Melih Çallı ile yine Ankara’da kıvrak Toy Çallı’n mühendis kızı Büşra Çallı amacıyla Berçelan Mahallesi’nde 2 gün 2 akşam süren dernek yapıldı. 26 yaşındaki mühendis Büşra Çallı ile hayatını birleştiren avukat Melih Çallı’nın düğün töreni Hakkari, İstanbul, Antalya, Van, İran ve Irak’tan gelen bir nice cesim ismi buluşturdu.

Düğün alanında iş kadını Bülent Çallı ve sağdıç avukat Erol Çallı vasıtasıyla karşılanan davetliler, yerel sanatçıların söylediği Kürtçe şarkılarla halay çekti. Düğüne katılan davetlilere sızgıt, pilav ve cacık ikram edildi.

Dönme böylece davetliler, Çallı çiftine külfet giymek üzere adeta birbiriyle yarıştı. Eş, 4 kiloyu bulan takılar dolayısıyla halay çekmekte yüklülük çekerken, eloğlu Melih Çallı’ya ise tahminî 3 milyon TL ödül edildi.

Damadın babası iş adamı Bülent Çallı, oğlunun bahtiyar gününde kendisini bekâr bırakmayan bilcümle davetlilere teşekkürname etti. Çallı, “16 Temmuz’da Ankara’da binlerce kişinin katılımı ile kız tarafının düğününü yaptık. Bizleri mutlu mutlu ettiler. Zaman da akrabalarımızın ısrarı üstüne Hakkari’de düğün yaptık. Buradaki düğünümüze birlikte binlerce misafirimiz geldi. Düğünümüze katılan bilcümle hemşehrilemize, akrabalarıma, arkadaşlarıma ve dostlarıma şükranlarımı, saygılarımı sunuyorum” dedi.

26 yaşındaki eloğlu Melih Çallı ise bahtiyar günlerinde kendilerini bekâr bırakmayan akraba ve arkadaşlarına teşekkür etti.

Share: