DPB: Bakım sözleşmesini yenilemeyen 1 yıl sınırlamasına tabi imkânsız

Kerem Personel Başkanlığı, hizmet sözleşmesini yenilemeyen ve bu durumu 1 kamer öncesinden kurumuna bildiren personelin, 1 sene sınırlamasına bağımlı olmayacağına değişmeyen verdi.

Devlet Personel Başkanlığı, Türk Sağlık Sen’e verdiği görüşte; hizmet sözleşmesini yenilemeyen ve bu durumu 1 ay öncesinden kurumuna bildiren personelin, 1 sene sınırlamasına tabi olmayacağına değişmeyen verdi.

Bilindiği için, kontratlı personel bakım sözleşmesinin iptal ederse yahut sözleşmeye yeraltı davrandığı üzere kurumunca sözleşmesi iptal edilirse, 1 sene boyunca baştan 4/B’li sözleşmeli personel olarak istihdam edilememektedir.

Fakat; Kısmi zamanlı yahut proje süresi ile sınırlanmış yerine çalışanlar, şöhret değişikliği yapacak olanlar, herif veya keyif durumu zımnında vadi değişikliği yapamayanlar bu 1 yıl sınırlamasına takılmamaktadır.

Ululuk Personel Başkanlığı, 1 yıl sınırlaması için oylumlu aynı kuruntu elan vermiştir. Başkanlığın 28.12.2017 tarihinde verdiği görüşe göre, bakım sözleşmesinin süresinin böylelikle sözleşmesini yenilemeyen ve bu durumu 1 ay öncesinden kurumuna bildiren personel da 1 sene sınırlamasına bağımlı olmadan, baştan 4/B’li kontratlı personel adına istihdam edilebilir.

İŞTE BAŞKANLIĞIN GÖRÜŞÜ

Share: