Doğruluk Bakanlığı 418 kişilik personel çekicilik sonuçlarını açıklamadı

Doğruluk Bakanlığı’nın 418 kişilik ruh bilimci, eğitimci, toplumsal çalışmacı, mimar, diyetisyen ve site plancısı alımında, mülakatlar 5 Nisan’da bütün olmasına rağmen iki aydır sonuçlar açıklanamadı. Adaylar vehleten aşkın kurumun kadrosuna başvurulduğuna dikkat çekerek sonuçların açıklanmasının elan çok geciktirilmemesini istek etti.

Adalet Bakanlığı 11.11.2020 tarihinde Bakanlığa gestalt teşkilatına 12 istatistikçi, 3 mimar, 2 diyetisyen ve 1 şehir planlayıcısı, dışarlık teşkilatına ise Adli Destek ve Kıygın Hizmetleri Müdürlüğü bünyesine 144 ruh bilimci, 100 eğitimci ve 156 içtimai çalışmacı alımı açmak üzere ilana çıkmıştır.

Namzet sınava, KPSS (B grubu) fakül sırasına vazolunmak kaydıyla, ilan edilen takım sayısının 5 imansız namzet davet edilmiş, mülakata doğruluk kazananlar ve kavuşma tarihleri 29.01.2021 tarihinde açıklanmıştır.

Mülakatlar 05.04.2021 tarihinde eksiksiz ve buluşma sonuçları ise elan açıklanmamıştır. Bu süreçte diğer bakanlıklar tıpkısı unvanlarla alıma derkenar ve Türe Bakanlığı’nın personel alım sürecinin uzamasından ufuk dangadak fazla kadroya başvuranlar olmuştur.

Bu genişlik hem kadroların gereksiz kalmasına, hizmetlerin sekteye uğramasına hem birlikte tayin bekleyen yüzlerce üniversiteli gencin etkisiz kalmasına hastalık olmaktadır.

Bu konuyla ilgilendiren mağduriyetin çözülmesini talep ediyoruz.

Share: