Doğan: “Coğrafyamızda eşine rastlanmayan tıpkısı füzyon ve tolerans örneği sergileniyor”

Hatay Valisi Rahmi Doğan, “Bulunduğumuz coğrafyada; Mutekit, Nasrani ve Musevi vatandaşlarımız dünyada eşine rastlanmayan ayrımsız kaynaşma ve tolerans örneği sergilemektedir” dedi.

Vali Doğan, Noel Bayramı zımnında aynı tasavvur yayımladı. Vali Doğan, mesajında şu ifadelere düz verdi:

Zaman süresince 13 medeniyete ve 3 mavi dine eş sahipliği yapan kardeşliğin ve hoşgörünün alem şehri Hatay’birlikte; kültürel zenginliğimizin ayrılmaz bir parçası olarak gördüğümüz, sevinçte ve kederde birlikte olduğumuz Hıristiyan vatandaşlarımızın Noel Bayramını tebrik kartı ediyorum.

Bulunduğumuz coğrafyada; Mutekit, Reaya ve Yahudi vatandaşlarımız dünyada eşine rastlanmayan tıpkısı birleşme ve müsamaha örneği sergilemektedir. Geçmişten bugüne ilimizin kültürel değerlerini zenginleştiren, Hatay’ımızın kâin tolerans iklimini daha üstelik pekiştiren saraka günleri, umum farklılıkların çapraz tırsmak ve bağlılık içerisinde ayrımsız arada kutlandığı müstesna günlerdir. Bu önsezi ve düşüncelerle; Noel’in tüm Hristiyan vatandaşlarımıza bahtiyarlık getirmesini murat ediyor, yüzyıllardır bu topraklarda benzeri arada yaşadığımız Isevi vatandaşlarımızın Noel Bayramı’nı bildirme içtenlikle duygularımla kutluyorum.” – HATAY

Share: