Doğhıyanet Sakal Çımuhtelit

Ä°LANDIR

Doğal Sakal Çımuhtelit

Doğaldatma sakal çıkatışık amacına ulaşabilmek içmağara pahalı malzemelere ihtiyacınız mümteni. Sakallarınızın gür olması ve henüz sağlıklı kıl köklerine eş olmanız içmağara size birkaç önerimiz var.

Tıraş Bıçağı ile Sakal Çıkompozit

Tıraş bıçağı kılları ahzetmek içmağara kullanılır amma kıl ifşa ve kıl kökünü kalınlaştırma kabil benzeri etkisi vardır. Sakal olan bölgeleri tıraş bıçağı ile alırsanız kıllar kalınlaşır ve gürleşir. Sakal sıfır bölgelerin dahi üzerinden tıraş bıçağı ile geçmelisiniz. Yalnız beş altı tıpkı kayganlaştırıcı jel kullanarak bunu sürekli yaparsanız o ant önce kıllar etraflı şekilde görülür sonra her an kalınlaşcevher başlar.

Sarımsak Kullanarak Sakal Çıkarma

Doğhıyanet sakal çıkompozit işlemi için sarımsak atalarımızdan beri kullanıulan benzeri malzemedir. Kıl kökünü besler ve sakalların hızla ve gür çıkmasını sağlar. Kılları tıraş bıçağı ile aldıktan tıpkısı gün sonradan uygularsanız henüz bol dirimlik. Ayrıca küçük tıpkı tanım;
Kullandığınız şampuanın içine birkaç diş sarımsak koyarak 3 kamer bekletiniz ve sakal bölgenizi bununla yıkayınız.
Ayrıca saçlarınız için birlikte oldukça besleyicidir ve asla sarımsak kokmaz. Hızla saçlarınızın büyümesini sağlar.

Çferç Terebenti Kullanarak Sakal Çıkatışık

Çam terebenti çok güçlüdür ve yine kıl köklerini uyararak sağlıklı ve çabuk uzayan kılların çıkmasına neden tamam. Amut cilde sürmek sakıncalıdır bu nedenle kullandığınız yüz jeline hoppadak 2-3 damla koyup karıştırarak kullanabilirsiniz. Bunu şampunanınız içmağara üstelik yapabilirsiniz. Duşta hem saçınızı hem üstelik sakalınızı bununla yıkarsanız gür saçlar ve sakallara topluluk olursunuz.
Rütbe: Şampuanın içine 2-3 damladan çok koymayınız.

Lavanta ile Sakal Çıkarma

Lavanta, saç ve sakal çıkatışık ve saç dökülmesini önlemede çok güçlü aynı kaynaktır. Doğşike saç çıkompozit üzerine biraz zor görünse de işinize yarayacaktır.
” Ayrımsız cezveye 1 akarsu bardağı akarsu koyun.
” Akarsu kaynadığında tıpkı tatlı kaşığı kurutulmuş lavantayı içine atın ve suyun altını kısarak 5 an demleyin.
” Bilahare bununla sakal bölgenizi yıkayın.
Tıraş olduktan ayrımsız gün bilahare dahi birkaç saat sonraları de yapabilirsiniz. Hem cildinizi besler hem da detaylı olan kıl köklerinizi güçlendirip koyu nitelik sakal çıkmasını kolaylaştırır. Bunu 3-4 günde aynı yapmalısınız.
Saç kaybından bile endişeleniyorsanız, 2 bardak akarsu içine 2 tatlı kaşığı kurutulmuş lavanta ekleyerek hem sakal bölgenize sürebilir hem dahi saçınızı bu suyla yıkayabilirsiniz. Durulanmasına gerek yoktur. Yalnızca temiz saça uygulanması gerekir. Duştan sonraları saçlarınız bibi nemliyken yapabilirsiniz. Yumuşyanlışsız amma bakımlı saçlara ve sakallara erbap olursunuz.

Satın Alabileceğiniz Doğaldatma Yağlar

Doğal sakal çıkatışık için;
” Aslan pençesi
” Badem yağı
” Hint Yağı
” Okaliptüs yağı kullanabilirsiniz.

Sakal çıkarmak içmağara hazırlanan bazı özel karışımlar bile satılmaktadır. Onlar da doğru kullanıldıklarında işe yaracaktır. Zarar görmemiş ve temiz cilde uygulamalısınız, gerekirse biraz akarsu ile yağı açmalısınız. Cildinizde zarar görmüş çizikler vs varsa ya de cildiniz kirliyse yağ derinize yerleşir ve sivilce sorunlarına sefer açabilir.
Nesep; https://www.dogalsaglik.com/dogal-yontemlerle-sakal-cikarma/

Share: