Diyarbakır’da belediyelere ad çekme yöntemiyle 423 personel alınacak

Talih Kaymakamı ve Uray Başkan Vekili Abdullah Rençper:- “Tamamen belirgin, adil ve eşitlikçi aynı tatlılıkla personeller alınacak”

Diyarbakır’üstelik, Büyükşehir Belediyesi ilkin kalkmak üzere form Kayapınar, Uğur ve Yenişehir İlçe Belediyesine kura yöntemiyle 423 personel alınacak.

Sur Kaymakamı ve Uray Başkan Vekili Abdullah Çiftçi, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Büyük Emiri Kültür Merkezi Konuşma Salonu’nda düzenlenen toplantıda, kentte karşılaşılan sunma iri sevgili ve taleplerden birinin istihdam olduğunu söyledi.

Büyükşehir ve kaymakamlık belediyeleri bünyesinde işletmek üzere kadrolar tahsis edildiğini nâkil Çiftçi, Diyarbakır’üstelik yerel yönetimlerde ilk defa kura yöntemiyle personel alımının yapılacağını belirtti.

Kurum şartlarının başında Diyarbakır’da eğleşme ika şartı bulunduğunu ifade eden Ekinci, şöyle konuştu:

“Büyükşehir alımı için Diyarbakır’dahi, Uğur, Yenişehir ve Sur Belediyeleri amacıyla de ilişkin ilçede tevakkuf ika şartı baz alınarak 423 personel istihdam edilecek. Bunlardan 56’sı büyükşehir, 87’si DİSKİ Umumi Müdürlüğü, 130’u Kayapınar Belediyesi, 100’ü Yenişehir Belediyesi ve 50 personele da Talih Belediyesi tutmak amacıyla gurur olacak. Tamamen asetat, adil ve eşitlikçi tıpkısı anlayışla personeller alınacak. 423 kökten sürme liste ve 423 birlikte yedek liste olacak. Önümüzdeki hafta ilana çıkılacak ve Diyarbakır’birlikte benzeri ilki gerçekleştirmiş olacağız. Kuraya karışma kalkışmak amacıyla birlikte belirli şerait olacak.”

İnternet üzerinden müracaat yapılacağını nâkil Fellah, şartları uyan kişilerin çabucak aynı başvuru hakkını kullanarak listeye alınacağını ve işe alınanların kâtibiadil huzurunda belirleneceğini kaydetti.

Ayrıca teknik personel alımları haricinde küsurat başvurularda, 3294 dar Içtimai Teavün ve Tesanüt Isteklendirme Fonu kapsamında belirlenen muhtaçlık kriterlerinde olan eşhas ortada olanlara kuranın uygulanacağını belirten Ekinci, “Dezavantajlı vatandaşlara fayda sağlayacak tıpkı personel alımı olacak inşallah. Bu noktada de tamamen şaibesiz, alt tabaka ifadeyle torpilsiz, kayırmasız bir şekilde adil yöntemle alımı gerçekleştireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Share: