Diyarbakır’da terör operasyonu

– Diyarbakır Valiliği: “Sur ile Hazro ve Silvan ilçesi sınırında bulunan bazı bölgelerde düzenlenen operasyonlarda, 2 terörist işsiz hale getirildi, 12 şüpheli gözaltına alındı. 7 tüfek, tabanca, 5 el bombası ile çok sayıbile mühimmat ve örgütsel doküman ele geçirildi”

DÄ°YARBAKIR (AA)Diyarbakır Valiliğinden, Uğur ile Hazro ve Silvan ilçesi sınırında bulunan bazı bölgelerde düzenlenen operasyonlarda, 2 teröristin işsiz kuzuluk getirildiği, 12 şüphelinin gözaltına alındığı, 7 tüfek, tabanca, 5 umum bombası ile çok sayıüstelik mühimmat ve örgütsel doküman ele geçirildiği bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, Ä°l Güllabi Komutanlığınca Hazro ve Silvan ilçelerinin sınırında mevcut 5 mahallede 27-29 Kasım tarihlerinde terör örgütü mensuplarını aylak arkaç vermek, teröristler tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak, barınak ve antrepo alanlarını gölgelendirmek, sülale ve eklentilerinde adli arama fora etmek amacıyla Silvan’üstelik terör saldırısında şehit olan Uzman Çavuş Mehmet Ali Sarak’ın adı ile operasyonlar yapıldığı belirtildi.

Açıklamada, 28 Kasım’de Hazro ilçesinde Hacıcabbar Mahallesinde teröristlerin kimi vakit barınma ve antrepo olarak kullandıkları belirleme edilen evden 3-4 kişinin çıktığının görülmesi üzerine sağlanan sıcak temasta 1 teröristin ölü ele geçirildiği anlatım edildi.

Aylak ağıl getirilen teröristin üzerinde piyon tüfeği, 5 şarjör, 2 umum bombası, halk yapımı patlayıcı, telsiz, radyo, patlayıcı düzeneği içmağara hazırlanmış telsiz devir kartı, almaç, 6 batarya, giysi ve yaşvulva malzemesi ile çok sayıbirlikte örgütsel doküman bulunduğu kaydedilen açıklamada, teröristlerin kullandığı evde yapılan aramada bile 6 tüfek, 2 tabanca, 3 umum bombası, 11 şarjör, 90 fişmelfuf, tıntın fişmelfuf, 6 telefon, 2 fotoğraf makinesi, çok sayıüstelik örgütsel doküman, giysi ve yaşvulva malzemesi ele geçirildiği vurgulandı.

Açıklamada, “Ocak ve faaliyetler bölgesinde 12 şüpheli gözaltına alındı. Sur ilçesinde birlikte 29 Kasım’birlikte yapıulan operasyonda 1 terörist etkisiz kuzuluk getirildi. Tüfek, 30 fişkatma ve sırt çantası bulundu. Bölgemizdeki vatandaşların hayat ve güven içerisinde yaşamalarını sağlamak amacıyla teröristle mücadele kapsamında yürütülen faaliyetlere kararlılıkla bitmeme edilecektir” ifadelerine düz verildi.

Share: