Divan lokantasına remiks geldi: Sunu pahalı kemirmek 25 TL

Zam yağmurundan sonunda Meclis lokantası da nasibini aldı. Sedir lokantasında kuzu kavurmanın fiyatı, bakir zamla birlikte 18 liradan 25 liraya çıktı.

Bindirim yağmurundan böylece Sedir lokantası da etkilendi. Sedir restoranlarındaki yemeklere yüzde 50’ye varan oranlarda zam geldi. Sonuç zamla gelişigüzel dana sızgıt yemeğinin porsiyon fiyatı 22 liraya yükseldi. Restoranın yeryüzü pahalı yemekleri arasında kâin kuzu kavurmanın fiyatı, eskimemiş zamla birlikte 18 liradan 25 liraya yükseldi. Ciğer-şiş ızgara ve kuzu şiş bile 25 teklik oldu. Tavuk yemeğinin porsiyon fiyatı 4 lira artarak 15 liraya, pide 15, sütlaç kadar tatlıların fiyatı bile 10 liraya yükseldi.

ÇORBAYA 1 TL REMIKS

Öte yandan çorba fiyatlarına bile 1 liralık bindirim geldi. Sedir’teki çay ocaklarına birlikte bir süre önce zam gelmiş ve Türk kahvesi 1.5 TL’den 2 liraya, soda 1.75 liradan 2 liraya çıkarılmış, çkamer fiyatı ise 1 liralık namına kalmıştı. Piyasaya göre çok berbat olan TBMM lokantasındaki personel görevli olduğu ve faaliyet, akarsu, kira üzere giderler üstelik bütçfail ödendiği için, sunulan yemekler maliyetine satılıyor.

Saylav maaşı 56 bin teklik

Milletvekilleri hergün ziyaretlerine gelen çok sayıdaki seçmenine yemek ısmarlarken, fiyatlar bile en düşük seviyede tutuluyor. TBMM’bile halen Milletvekilleri, gazeteciler, seçmenler ve personele hizmet veren 8 aşçı bulunuyor. Milletvekillerinin maaşları yapıulan remiks ile birlikte temmuz ayında 40 bin liradan 56 bin liraya yükseldi.

Share: