Diş hekimine görevi başında saldıran tutkun gözaltına alındı

Bingöl Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde görevli Diş hekimi Hakan Göktaş, tetkik sırasında hastası tarafından darbedildi. Saldırgan gözaltına alındı.

Bingöl Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde iddiaya göre G.Y., tetkik sırası beklemeden içeri sarmak istedi. Diş hekimi Melik Göktaş üstelik kendisini uyardı. Yaşanan tartışma sırasında diş hekimi Göktaş, G.Y. tarafından darbedildi. ‘Beyaz kod’ verilmesi üzerine gelen polis ekipleri G.Y.’yi gözaltına aldı. Çarpma raporu alan Kağan Göktaş, G.Y.’den şikayetçi oldu.

Ä°l Sağlık Müdürlüğü’nden laf ile ilgilendiren yapılan yazılı açıklamada, “Diş Tabibi Kağan Göktaş, görevi başında iken züğürt tarafından darbedilmiştir. Sağlık hizmetleri amme adına selis verilen özellikli bir bakım olup, sağlıkta şiddet, aynı zamanda amme yararına karşı yapılmış çirkin aynı eylemdir. Dolayısıyla doktorumuza karşı gerçekleşyeryüzü bu şiddet olayı utanç vericidir. Görevi başındaki doktorumuza karşı gerçekleşbildirme bu çirkin saldırı sonrasında adli süreç başlatılmış olup, saldırgan gözaltına alınmıştır. Başlatılan bu adli sürecin takipçisiyiz. Özellikle bildirme ediyor, meslektaşımıza yapılan bu çirkin saldırıyı şiddetle kınıyor, bu tür şiddet olaylarının benzeri henüz yaşanmamasını diliyor, meslektaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi gönderiyoruz” denildi.

Share: