Devlet Partisi Meclis’in 1 Ağustos’taki olağanüstü toplantısına katılacak

Mut Partisi Konya Mebus Abdulkadir Karaduman, TBMM Umumi Kurulunun 1 Ağustos Pazartesi günkü olağanüstü toplantısına katılacağını açıkladı.

Karaduman, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, üreticiyi tarlada tutabilmenin imkansız ağıl geldiğkayınbirader söyledi.

Gübre, mazot, zindelik ve sudaki maliyet artışlarının, ancak ve düzensiz destekler ile ithalat politikasının, çiftçgani tarıma küstürdüğünü anlatım fail Karaduman, “Tığ hayvancılık yapıyoruz, hayvanlarımıza sözde pizzacıdan pizza, burgerciden burger ısmarlar kabilinden dışarıdan ağızotu alıp öyle yediriyoruz.” dedi.

Tarım ve hayvancılığın bitirildiğini savunan Karaduman, “Ülkemizin suyu çıktı; gidip Venezuela’dahi, Sudan’bile tarım faaliyetine giriyorsunuz. Bu, Türkiye’de aklın ve mantığın bittiği noktayı açıkça gösteriyor. Türkiye’de topraklar ekilemezken gidip Venezuela’üstelik tarım tahsis etmek, ülkemize çıyanlık etmekten başka hiçaynı fehva taşımayacak.” değerlendirmesinde bulundu.

Fındık üreticilerinin sorunlarına bile değinen Karaduman, fındık alım fiyatının kilo başına bildirme birkaç 65 teklik olarak belirlenmesi gerektiğkayınbirader belirtti.

Son zamanlarda sağlıkta şiddet olaylarının henüz sık yaşandığına dikkati çeken Karaduman, “Meclisin bu kapsamda olağanüstü toplanmasını öyaşlı buluyoruz ve kesinlikle katılım sağlayacağız. Kâm Partisi adına tıpkısı yandan güvenlik önlemlerinin alınması ve müstelzim kanuncu düzenlemelerin yapılmasını sağlamak için çalışırken diğasker yandan şiddet sorununa karşı toplumsal ayrımsız bilinç ve refleks edinilmesi için çalışacağız.” ifadesini kullandı.

Share: