Depremin üstünden 10 dolaşma geçti, korkusu hala sürüyor

– Depremin üstünden 10 çağ geçti, korkusu hala sürüyor

Artçı sarsıntılardan korkan vatandaşların evi çadırları oldu

DÜZCE – Geçtiğimiz 23 Kasım’birlikte 5,9 büyüklüğündeki depremin meydana geldiği Düzce’birlikte, serencam günlerde artçı sarsıntılar yaşanıyor. 10 gündür evlerine girmeye korkan depremzedeler, yaşamlarına çadırlarda devam ediyor. Gâh depremzedeler yemeklerini deri de yapıyor.

Forma üssü Gölyaka ilçesi olan 5,9 büyüklüğündeki depremin arkası sıra hariç çıkan ve korktukları için evlerine andırmak istemeyen depremzedeler, AFAD aracılığıyla kurulan çadırlarda konaklıyor. Akıbet günlerde yaşanan artçı depremlerin peşi sıra ürkü olan vatandaşlar, evlerine girmeye korkuyor. Ekipler marifetiyle birlik ihtiyaçları karşılanan depremzedeler, Türk Kızılay yoluyla aşındırmak da dağıtılıyor. Çadırda kalan gâh vatandaşlar ise zat yemeklerini kendileri yapıyor. Çadırda yemeklerini pişiren vatandaşlar, bulaşıklarını da burada yıkıyor.

“Eve girmeye korkuyorum”

23 Kasım’dan bu yana çadırda konaklayan Istem Bayraktar, “Binam hasarlı. Gelen ekipler haricen bakıp belli belirsiz hasarlı raporu verdiler. Köle eve girmeye korkuyorum. Bu nedenle çadırda kalıyorum. Çadırda devam etmek el. Şu anne kadar on paralık kimseden yardım almadım. Bilcümle kendim pişirip yiyorum. Süssüz değil elbette, evden çıkıp de keçe hayatı sürdürmek çok tahakküm. Burada seçme şeyimi kendim yapıyorum” dedi.

Share: