Depremde oğlu ve kızıyla alay malay birey veren polis güçleri memuru Mardin’de toprağa verildi

Depremde oğlu ve kızıyla birlikte duygusal veren polis güçleri memuru Mardin’de toprağa verildi

MARDİN – Hatay İskenderun’dahi memur polis güçleri memuru Cuma Toparlı kızı ve oğlu ile gelişigüzel çöküntü altında kalarak hayatını kaybetti. Toparlı, çocuklarıyla gelişigüzel memleketi Mardin’de omuz omuza toprağa verildi.

Kahramanmaraş merkezli kısaca 13,5 milyon kişiyi etkileyen, 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin peşi sıra taharri istirdat çalışmaları bitmeme ediyor. Hatay İskenderun’de ailesiyle gelişigüzel enkaz altında küsurat Mardinli polis memuru Cuma Toparlı (53), kızı Nisanur Toparlı ve oğlu Hüseyin Toparlı hayatını kaybetti. Eşi ve kızı bile göçük altından gaileli tıpkısı şekilde kurtarılmıştı.

Memlekete kesilmek için tayinini bekliyordu

Cenazeleri memleketleri Mardin’e getirilen polis güçleri memuru Toparlı’nın cenaze namazı Artuklu Şakir Nuhoğlu Camii’nde kılındı. Göz yaşları arasında Sincar Ev Mezarlığı’nda toprağa verilen Cuma Toparlı’nın 7 yıldır İskenderun’üstelik görevli olduğu ve memleketi Mardin’e atama olmayı beklediği öğrenildi. Toparlı’nın memlekete yaklaşmak için iki ay önce Mardin’den eş aldığı ve İskenderun’daki evini satıp kirada kaldığı belirtildi.

Share: