Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı 4 yaşında

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin hayata geçmesiyle kurulan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı 4’üncü yılını kutluyor.

Yapılış yıl dönümü dolayısıyla benzeri kuvve yayımlayan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Başkanlığın 4’üncü yılını kutlamanın gururunu ve mutluluğunu yaşadıklarını bildirdi.

Bugünün ayrıca 86 yıl özlenti sonrası Ayasofya-i Cesim Cami-i Şerifi’nin baştan ibadete açılışının ikinci yılı olduğuna da bel fail Altun, Başkanlığın kuruluşunun hakeza tıpkı güne denk gelmesinin iyicene tıpkı tevafuk olduğunu belirtti.

İletişim Başkanlığının 4 sene önce Matbuat Yayın Konuşma Genel Müdürlüğünün müktesebatını ve personel yapısının heybetli ayrımsız kısmını kullanarak ve bakir dönemin ihtiyaçlarını de gözeterek yeni görevlerle faaliyete geçtiğini hatırlatan Altun, kuruluşundan bu yana Başkanlığın mehabetli işlere imza attığına değindi.

İletişim Başkanlığının millî ve uluslararası alanda Türkiye’nin itibarını, marka değerini artırmaya çevrilmiş faaliyetlerde bulunduğuna ve projeler ürettiğine dikkati çekici Altun, ensiz zarfında ve yurt dışı teşkilatıyla kamusal ve ciddi iletişimin farklı alanlarında etkili aynı şekilde çalışmalar sürdürdüklerine işaret etti.

Altun, bu kapsamda halkla ilişkilerden amme diplomasisine, akse yönetiminden dezenformasyonla mücadeleye iletişim alanında yavaş tıpkı çabalama gösterdiklerini, türlü icraat ve kampanyalarla, mecmu bire bir bildirişim seferberliğinde olduklarını kaydetti.

Reislik olarak ayrımsız taraftan de dezenformasyona cebin asıl mücadelesi verdiklerini vurgulayan Altun, “Türkiye’nin iddialarını, tezlerini, selim duruşunu millî ve arsıulusal kamuoyuna anlatırken, hile, dezenformasyon, yönlendirme, yağız propaganda, matlup operasyonlarına karşı savaş veriyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türkiye’nin bölgesel, toptan istikrarlaştırıcı gücünü ortaya koyarken, ülkemizin itibarını arttırmak, türe ve menfaatlerin yüklenmek amacıyla muttasıl çalışıyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye’nin imajını pekitmek ve işaret değerini arttırmak üzere Türkiye bildirişim modelini kurumsallaştırmak ve uluslararası alanda de tıpkı nüsha haline anlatmak istediklerini tamlayan Altun, bu kapsamda antrparantez Türkiye Bellik Ofisini de kurduklarını bildirdi.

Yeni yüzyılın önümüzdeki dönem esas anlamıyla benzeri Türkiye yüzyılı olacağının altını çizen Altun, “Bu perspektifle, tığ bile Başkanlık namına çalışmalarımızı yürütmeye çalışıyoruz. İnanıyoruz kim, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türkiye bölgesinde henüz birlikte etkinleşen ve güçlenen, zenginleşen ve elan birlikte büyüyen bire bir devlet olacak. Reislik olarak biz birlikte 2023, 2053 ve 2071 hedefleriyle ahenkli bire bir şekilde daha hayatiyetli aynı Türkiye’nin inşası uğrunda, Türkiye’nin sesi olmaya, muttasıl çalışmaya bitmeme edeceğiz. Bu süreçte bulunmaz desteklerini hiçbir devir bizden esirgemeyen Sayın Cumhurbaşkanımıza birlikte şükranlarımı sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

Share: