Cumhur Reisi Erdoğan, Manisa’da Kağan Füzün’ün cenaze törenine katıldı

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan, kalp aksesi sonucu hayatını kaybeden Akhisar Ulucami Eğitim ve Firez Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Hakan Füzün amacıyla Akhisar ilçesinde düzenlenen cenaze törenine katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cenaze töreni üzere geldiği Akhisar Yeni Gülruh Camisi’nde, 56 yaşında ebedî uyku fail Melik Füzün’ün yakınlarına başsağlığı dileklerini iletti, camide yakarış okudu.

Füzün’ün cenaze namazı İl Müfüsü Mustafa Soykök eliyle kıldırıldı. Reisicumhur Erdoğan, burada yaptığı konuşmada şunları kaydetti:

“Şu anda haddinden fazla sevdiğimiz kardeşimizi ahirete eğreti ediyoruz. Bizim Melik kardeşimizle uzun benzeri kardeşliğimiz var. Bu kardeşliğimiz bütün güçlenerek bitmeme etti. Güçlenerek bu günlere geldik. Demincek dahi bittabi buradan ayrı ayrımsız duamız var. Ya Rabb, sevgili habibinin Livaü’l-hamd ismiyle müsemma sancağı altında bizleri haşr-u çokluk eyle. Ya Rabb, Melik kardeşimizin niyetlerine biz şahidiz. Beş Altı geçmiş hocam birlikte zaten bunu aklama ile tabir ettiler. Sizler de bu tezkiyeye şehadette bulundunuz. Bugüne kadar hayırhasanetleriyle alelhusus bu vakfiyeyle ilgilendiren gayretleriyle Kağan kardeşimiz hep bu sürecin takipçisi oldu. Bire Bir de aramızda özel bire bir ahbaplık dahi vardı. Kurban bayramlarında ‘Başkanım bana vekalet vereceksin, ego sizin ve aileniz amacıyla birlikte kurban keseceğim.’ derdi. ‘Hakan ego kestim…Yok bir defa ego keseceğim.’ derdim. Akıbet Kurban Bayramı’nda da tıpkısı yaptı. Akıbet görüşmeyi da öyle gerçekleştirdik. Melik, sen da hakkını bize helal deri. Rabb’im canan habibine bizi da bitişik eylesin, cennetiyle bizi müşerref kılsın.”

Elan sonraları Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın üstelik omuzladığı Hakan Füzün’ün naaşı, Suyolu Mezarlığı’ndaki ocak kabristanına defnedildi.

Cenazeye, Cahillik ve Spor Bakanı Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu, İletişim Başkanı Fahrettin Altun, YANLIŞSIZ Fırka Umumi Başkan Yardımcısı Hamza Ateş, Milli Düzenlilik Kurulu Umumi Sekreteri Seyfullah Hacımülftüoğlu, Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, İzmir Valisi Yavuz Akıllıca Köşger, SELIM Fırka Manisa Milletvekilleri Tasavvur Baybatur, Amaç Aydemir, Tamer Akkal, Semra Kaplan Kıvırcık Koyun, İsmail Alim, Mehmet Mehabetli Özkan, MHP Kol Başkanvekili Erkan Akçay, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa Mehabet Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ataç, DOĞRU Tümen Manisa İl Başkanı Salih Hızlı, Akhisar Belediye Reisi Besim Dutlulu, Bozuk Dokuz Eylülü Üniversitesi Rektörü ve Kağan Füzün’ün ağabeyi Prof. Dr. Mehmet Füzün, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, aktör Bahadır Yenişehirlioğlu, beceri yönetmen Hamza Hamzaoğlu, yakınları ile sevenleri katıldı.

21 Temmuz’bile kalp krizi geçiren Hakan Füzün, cemaziyelevvel, İzmir Tınaztepe Buca Hastanesinde yaşamını yitirmişti.

Share: