CTE, ‘hükümözlü kişiye zorla iğne yapıldığı’ iddiasını yalanladı

Ceza ve Tevkifevleri Umumi Müdürlüğü, Dumlu Ceza İnfaz Kurumunda kâin hükümözlü Emrah Y’nin görevlilerce darp edildiği ve zorla enjeksiyon yapıldığı iddialarının gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Kurumdan yapılan açıklamada, kâh basın-yayın kuruluşlarında ve toplumsal medyada vakfedilmiş Emrah Y’nin darp edildiği ve işyar memurin vasıtasıyla zorla iğne yapıldığı yönünde haberlerin düz aldığı anımsatıldı.

Emrah Y’nin Dumlu 1 Nolu Faziletkâr Güvenlikli Mecbur Ukubet İnfaz Kurumunda “PKK terör örgütüne unsur olma suçundan” hükümözlü adına bulunduğu tamlanan açıklamada, ilgiliye ceza uygulama kurumunda bulunduğu süre süresince hiçbir şekilde iğne yahut aşılama uygulamasının yapılmadığı bildirildi.

Emrah Y’nin zedelenmek ve yıldırma edildiğine ilgili seçme şikayetinin bulunmadığı aktarılan açıklamada, “Işyar memurin tarafından adı geçene müteveccih mevzuat dışı temas pratikte bulunulmadığı, mülakat görüşü esnasında bulunan prosedüre uygun akıntı edildiği anlaşılmıştır.” ifadesi kullanıldı.

Ukubet uygulama kurumlarında yürütülen tüm hareket ve işlemlerin ezinç ve çığlık muameleye muvaffakiyetsiz müsamaha anlayışı süresince, adam haklarına okkalı biçimde gerçekleştirildiği belirtilen açıklamada, “söz konusu iddialar gerçeklikten tamamen ırak, çalım ve personelimizin itibarına engel vermeye ve kamuoyunu yanıltmaya yöneliktir.” ifadelerine saha verildi.

Share: