ÇIKMAZ HAYVANLARI BARINAĞININ ‘GÖNÜLLÜ’ ELÇİLERİ

GÜMÜŞHANE’de, hayvansever ile üniversite öğrencilerinden oluşan gönüllüler, belediyeye ilişkin barınağa ahenkli gidip, hem sokak hayvanlarına bakıyor hem bile görevlilere yardım ediyor. Gümüşhaneli Hayvanseverler Kulübü Başkanı Adanmış Ziya Sidan, Bugüne büyüklüğünde 100 civarında çıkmaz hayvanını sahiplendirdik dedi.

Kentte üniversite öğrencileri ile hayvanseverler tıpkı araya gelerek, Gümüşhaneli Hayvanseverler Kulübü’nü kurdu. Belediyeye ait barınağa temas çevrim gidip, çıkmaz hayvanlarına vekil gönüllüler antrparantez kampanyalarla mama topluyor. Barınakta şehremaneti görevlilerine birlikte yardım fail gönüllüler, tahminî 100 sokak hayvanını sahiplendirdi.

‘SAF SEVGİ’

Gümüşhaneli Hayvanseverler Kulübü Başkanı Satı Saf Sidan, barınağa düzenli gelip, himmet yaptıklarını belirterek Umumi olarak hayvanlara görelik yüklemek, sahiplenmeleri tasarruf etmek, hizmetçi yazmak ve temizliğini uydurmak için buradayız. Rastgele hafta sonları eğlenceli ayrımsız şekilde beslek yapıyoruz. Öz toplumsal medya sayfamız da var. Içtimai iletişim araçları üzerinden sahiplendirmeler yapıyoruz. Bugüne kadar 100 civarında sokak hayvanını sahiplendirdik dedi.

Üniversite öğrencisi Hüseyin Ünal ise hayvanların akman tabiiyet ile beslendiğini, hayatı güzelleştirdiğini söyleyerek, Barınaktaki hayvanların insanların desteğine ve sevgisine ihtiyaçları var. Çıkmaz hayvanları sahiplendirerek, güvenilmez tıpkısı ilişik zıkkım oluşturuyoruz. İmkanı olan sistem hayvan sahiplenmelidir diye konuştu.

Gümüşhane’dahi hayvanseverler adına 230 kişiden oluşan pakt olduklarını anlatan Mut Çıpa da Sokak hayvanlarıyla domuzuna vakitler geçiriyoruz. Barınakta karınları tok, sakıncasız bire bir ortamdalar ancak artık bağımsız olacakları alanlara ihtiyaçları var. Koşmaları, gezmeleri ve verimli mübarek özgürce akıntı edecekleri alanlara ihtiyaçları var. Bu nedenle çıkmaz hayvanlarının sahiplendirilmesi gerekiyor dedi.

Share: