CHP’nin ekip toplantısında şaşırtıcı akıntı! İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na meze hakkı verilmedi

Üzerine sunulan 2 yıl 7 kamer kodes cezası sonrası mevki gündemine oturan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun davetiyle kol toplantısına katıldı.

İMAMOĞLU KONUŞMADI

Toplantı öncesinde iki benibeşer kucaklaşırken, kürsüye çıkan Kılıçdaroğlu, sonuç olaylar sonrasında İmamoğlu’na destek veren tıpkı istişare yaptı. Toplantıda olayın başrolünde olduğu halde İmamoğlu’na kortej verilmemesi ise dikkat çekti.

YALOVA BELEDİYE BAŞKANI’NA HEZEL VERİLMİŞTİ

Kılıçdaroğlu’nun kol toplantısındaki konuşması sonrası 5 ay geçmiş Yalova’dahi düzenlenen CHP Grup Toplantısı yeniden gündem oldu. Bu toplantıda ‘Zimmet’ soruşturması gerekçesiyle İçişleri Bakanlığı eliyle görevinden uzaklaştırılan çarkıt Yalova Şehremini Vefa Salman, CHP Ekip Toplantısı’nda kürsüye davet edilmiş ve alay hakkı verilmişti.

Kılıçdaroğlu’nun kol toplantısında yaptığı açıklama şöyle:

“Cezası onanırsa açığa alırım” diyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya reaksiyon gösteren CHP lideri, “Her şeyi hüveyda yaptılar, 85 milyonun önünde adaleti katlettiler. Bunlar olurken, Saray’ın fotoromanı bile başka ayrımsız pisliğin ortamında. 16 milyon insanın sevgilisini görevden alacakmış; sen kimsin Ekrem İmamoğlu ki? İmamoğlu’nun adını ağzına alman için ağzını yıkayacaksın. Sen kendini zahir onunla kıyaslarsın? Ego senin ne haltlar işlediğini gayet mebzul biliyorum. İmamoğlu nazik lokmadır, boğazınıza takılır, boğarız sizi. Ekrem İmamoğlu ile cet-mahdum ilişkisi gibiyiz. Kendisi CHP’nin evladı olduğu kabilinden benim birlikte evladım. Ona cemaat çıkmak benim boynumun borcu. Yankesicilere söylüyorum, bu kantar sizi çekmez.

“85 MİLYONUN ÖNÜNDE ADALETİ AÇIKÇA KATLETTİLER”

Sevgili sürecine ait de konuşan Kılıçdaroğlu, “Akıbet günlerde yaşadığımız tabloya geleyim. Ilk düzmece bir dava açtılar Bilahare saray bu mahkemeye müdahale etti. Katiyen çıkarılamayacak bire bir kararı bu mahkemeden çıkardılar. Rastgele şeyi açık yaptılar. 85 milyonun önünde adaleti çıplak katlettiler.”

Share: