CHP’den ihracı istenen Tanju Özcan: Ben bu partinin günahsız evladıyım

Özcan, Umumi Form’den çıkarken açıklama yaptı: Ben bu partinin saf evladıyım. Beni sonradan gelenlerle karıştırmayacaklarını düşünüyorum

Bolu Şehremini Tanju Özcan, stabil ihraç istemiyle atıf edildiği Erdemli Sıkı Düzen Kurulu’na (YDK) aday savunmada bulundu.

Özcan, “öğür kurallarıyla bağdaşmayan şekilperest ve davranışları” zımnında 13 Haziran haset Kalıp Dalavere Kurulunun (MYK) fikir birliğiyle aldığı kararla, değişmez ihraç talebiyle YDK’ye sevk edilmişti.

Elan geçmiş yazılı savunmasını veren Özcan, bugün toplanan YDK’üstelik ise aday savunmada bulundu.

Umumi Dalan’den ayrılırken gazetecilere açıklama yapan Özcan, daha önce yazılı defans verdiği YDK’ye zaman bile aday defans yaptığını söyledi.

YDK’nin adaletli tıpkı karar vereceğine inandığını tamlayan Özcan, “İçerde birlikte anlatım ettim, ego 22 yaşında bu partiye çağırma üstüne değil zat iradem ile ‘ülkeme, partime ne katabilirim’ diye katılanlardanım. Partiye ‘gel seni mebus, belediye reisi yapalım’ denilerek, davetle gelenlerden değilim.” dedi.

CHP’ye ayrımsız dirlik, devlet sahibi başlamak amacıyla üstelik gelmediğini vurgulayan Özcan, şunları kaydetti:

“Partide gençlik kolu, ilçe, diyar başkanlığı, belediye meclis üyeliği, PM üyeliği, mebusluk sonuç namına birlikte uray başkanlığı eden biriyim. Ego bu partinin günahsız evladıyım. Beni sonra gelenlerle karıştırmayacaklarını düşünüyorum. Bugün, ‘hiç ukubet verilmemesine vadi olmadığına’ değişmeyen verilmesini talep ettim. Ama bir ceza verilirse, ihraç kararı verilirse dahi kanuni haklarımı mahkemede aramaya bitmeme edeceğim. Verilecek değişmeyen ne olursa olsun, ben Atatürkçüyüm, Türk milliyetçisiyim, CHP’nin 6 okuna, asıl ilkesine gelişigüzel ant erbap çıkan biriyim, bu tavrımda arz ufak tıpkı farklılık olamaz. Ilkin arızi sığınmacılar konusu atılmak amacıyla, asıl konulardaki düşüncelerimde ve söylerimde rastgele uymazlık mümteni.”

YDK sürecinin kadınlarla ilişik sözlerinden ortalık mı alındığının sorulması konusunda Özcan, Bolu Belediyesinin çoğu çalışanını kadınların oluşturduğunu belirterek, “Ben hayatım süresince cinsiyetçi anlatım kullanan biri olmadım. Kadınlara temas ahit fazlalık ayrımcılık eden biriyim.” ifadelerini kullandı.

Share: