Çete kurup polis kılığına girdi, ağabeyini yaralayıp gasp etti

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde polis kılığına girip çete kuran zanlı, yurtdışından getirilen 150 bin euro için ağabeyini yaralayıp gasp etti. Polisin yakaladığı şüphelilerden üçü tutuklandı.

Dertli ilçesinde geçtiğimiz Nisan ayında bile bile yaralama ve yağmaya adım olayı meydana geldi. Olayda tır şoförlüğü eden A.K. isimli özlük kimliği tanınmayan ve kendilerini polis güçleri olarak tanıtan şahıslar tarafından cebe kullanılarak daraç dışından getirdiği 150 bin euro akça paranın gasp edilmeye çalışılması sonucu silahla branş ve boyun kısmından yaralandı.

Kardeşi imdi

Tekirdağ İl Güvenlik Müdürlüğü ile Dertli İlçe Inanma Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalarda olayı mağdurun kardeşi Kamil K.’nin planladığı, arkadaşları Öner T., Muhammet E., A.Ç. ve O.T. isimli eşhas ile birlikte olayı gerçekleştirdikleri belirleme edildi. Şüphelilerden A.Ç.’nin elan önceki tarihlerde gerçekleşen bile bile öldürme suçundan 24 yıl kesinleşmiş hapis cezasının bulunduğu ve bu nedenle Balıkesir’de yakalanarak tutuklandığı tayin edildi.

Olaya karışan şüpheliler yapılan çalışmalarda yakalanarak emniyetteki işlemlerinin ardından Çorlu’da adliyeye gönderme edildi. O.T. müddeiumumilik sorgusunun ardından azade bırakılırken, mahkemeye çıkarılan zanlılardan Kamil K., Öner T. ve Muhammet E. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Share: