Çaykur, 600 mevsimsel işçi matlup

YANLIŞSIZ Tümen Rize Mebus Muhammed Orion, personel ihtiyacını vira etmek ve hizmetlerin etkin ve verimli yürütülmesini tedarik etmek için ÇAYKUR’a, 2021 yılı gözyaşı öz sezonu başlayana büyüklüğünde 600 sezonluk işçi almayı planladıklarını söyledi

DÜRÜST Tümen Rize Saylav Muhammed Avcı, personel ihtiyacını kaldırmak ve hizmetlerin etkili ve eli nimetli yürütülmesini bulmak üzere ÇAYKUR’a, 2021 yılı yaş çay sezonu başlayana kadar 600 mevsimsel iştirakçi almayı planladıklarını söyledi.

Orion, AA muhabirine, ÇAYKUR’un Rize, Artvin, Trabzon ve Giresun’daki gözyaşı öz fabrikalarında bu sene, arızi ve daimi işçilerden 590’ının zahmetli olmasıyla eke sayıda iştirakçi açığı ortaya çıktığını belirtti.

Yapımı tamamlanan gözyaşı çay fabrikası ve gâh fabrikalardaki imalat araba sayısı artışından kontekst gözyaşı öz işleme kapasitesinin arttığını, sonunda kâin aksiyon gücü ihtiyacında da artma olduğunu rapor eden Orion, “Bu anlamda ilişik vekâlet ile mukteza görüşmeleri tamamladık. Personel ihtiyacını dercetmek ve hizmetlerin deli dolu ve artağan şekilde yürütülmesini çıkarmak üzere ÇAYKUR’a 2021 yılı gözyaşı öz sezonu başlayana kadar 600 mevsimlik işçi almayı planladık.” dedi.

Cebbar, alımların İŞKUR tarafından yapılacağını kaydederek, “ÇAYKUR mukteza çalışmaları yürütüyor. Antlaşma ve başvurma üzerine lazım şartları açıklayacak. Ad Çekme süreci Mayıs 2021’e büyüklüğünde tamamlanacak ve işçi kardeşlerimiz gözyaşı öz sezonunda gelişim başı yapmış olacak. Daha geçmiş olduğu gibi tek haksızlığa yer vermeden işçi alımları noterlik nezdinde kura ile belirlenecek. Bölgeye ve çay sektörüne şiddetli olsun.” diyerek konuştu.

Share: