Çarkıt kasaphane binasından 2,5 milyonluk artırım

Taşmak Yeni Şehirlerarası Terminali’nin yapılacağı alanda bulunan çelik yapı eski kanara binası, bulunduğu yerden sökülerek, Taşmak Belediyesi’nin imalat, hizmet ve tamir binası oldu. Eski kesimevi binasının polat yapı malzemelerinin kullanılarak yapımının tamamlandığı yeni imalat bakım ve tamir binası ile 2 milyon 500 bin TL’lik artırım sağlandı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi aracılığıyla İzmit’te yapılan ve faaliyete geçen kasaphane sonrası, metruk Gölcük’teki çarkıt mezbahası alanı, 1/5000 ölçekli Koşuk ve 1/ 1000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliği ile Yıpranmamış Gölcük Şehirlerarası Terminal alanı kendisine belirlenmişti. Taşmak Belediyesi, kasaphane binasının polat konstrüksiyon malzemelerini sökerek, İhsaniye’deki Makine Hizmet ve İkmal Müdürlüğü bünyesine kullanılmamış ayrımsız yapı vermek üzere çalışmalara başlamıştı. Bakım ve onarım binası adına kullanılacak yeni binanın kurulumu ise belediyenin öz personeli vasıtasıyla tamamlandı.

Beton zemini yapılan ve polat aksamınım kurulumuyla aceleten süratle tamamlanan binanın çatısı ve canip duvarlarının kaplaması birlikte yeniden Taşmak Belediyesi ekipleri aracılığıyla yapıldı. Bozuk kesimevi binasının polat yapım malzemelerinin kullanılarak yapımının tamamlandığı yıpranmamış imalat hizmet ve onarım binası ile 2 milyon 500 bin TL’lik artırım sağlandı. – KOCAELİ

Share: