Camiyi yakmaya çalıştı, dışarıda kâin araçlara beis verdi

Zonguldak’ta muhtelif suçlardan sabıkası mevcut bire bir eş, akşam saatlerinde Yaslılık Hz. Büyük Camii’ne anbean cami ve dışarıda bulunan park yeri halindeki araçlara beis verdi.

Edinilen bilgiye göre fenomen, eski tün saat 04.00 sıralarında Acılık Hz. Ulu camiinde meydana geldi. İddiaya göre Beklenti K. (22) isimli nüfus, “Camiyi yakacağım” diyerek can girip, caminin halısını yakarak gübür kutusuna kötülük verdi. Arkası Sıra camiden sâdır Ümit K. dışarıda kâin park yeri halindeki araçlara da uymazlık verdi. Olayı gören Yurt Müdürlüğü asayiş görevlileri serian durumu polis güçleri ekiplerin bili verdi. Olay hesabına mevrut polis ekipleri Ümit K.’yi gözaltına aldı. Emniyetteki işlemlerinin peşi sıra Beklenti K., mala zarar verme suçundan iş uygulanarak azade bırakıldı.

Yaşanan olayla ilişkin bilgi veren İl Müftü Yardımcısı Tahir Erçin, “Sabah 04.00-04.30 ortada aynı yurttaş bu bölgede mevcut plastik gübür kovasını ve camide car yerine astığımız ilanları toplayıp yararsız kutusunda toplayıp ve ateşe vermiş. Cami girişinde kâin son ehil mali dediğimiz bu bölgede halıfleks vardı. Halının kırıcı alması sonucu bu bölgede lokal coşkunluk meydana geldi. Bunun üstüne kaçtı ve dışarıdaki beş altı araca kötülük verdi. Karşıdaki inşatta etkin düzenlilik yoldaş durumu fark ederek polis güçleri ekiplerine bilgelik verdi. Ekipler şahsı yakalayarak gözaltına almış. Çokça şükür ki bu fenomen çok büyümeden önlenmiş oldu” şeklinde konuştu.

Share: