Cali MİT’çilerin 4’ü tutuklandı

Antalya’da kendilerini MİT mensubu adına tanıtarak uyanık karakoluna gidip Interpol tarafından aranan şahsın evinde taharri yapılmasını irade fail sahte MİT’çilerden 4’ü tutuklandı, 1’i adli taharri neredeyse serbest bırakıldı.

Antalya’nın Alanya ilçesinde kendilerini Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubu adına tanıtıcı 5 dirilik Interpol aracılığıyla Mavi Bülten’le aranan Slovenya uyruklu Heiti R.’nin eşi Olga R.’ye kocasının bire bir saat içerisinde gelmesini aksi takdirde jandarma ile eve taharri ve kontrol işlemleri için geleceklerini söyledi. Daha sonraları Mahmutlar Jandarma Karakoluna giden Cebrail T. (43), Turan A. (54), İnönü Y. (58), Şükrü T. (51) ve Mehmet Bahir Ç. (32), kendilerini Cumhurbaşkanlığınca özel görevlendirilmiş MİT mensubu olduklarını söyleyerek sahte tıpkısı etiket gösterdi. Arkası Sıra Ankara Cumhuriyet Altını Başsavcılığı Özel Izinli Savcısı Tamer Güngören imzalı kontrol kararını göstererek Interpol yoluyla arandıklarını tez ettikleri Estonya tabiiyetli Olga R.(43), ve eşi Heiti R.’nin (49), Kargıcak Mahallesi’nde bulunan evlerinde kontrol yapılmasını ve şahısların gözaltına alınmasını talep etti.

Güllabi ekipleri yaptıkları incelemelerde şahısların gösterdikleri kimlik belgesi ve müddeiumumilik imzalı kararın cali olduğunu tayin etti. Güllabi karakolunda gözaltına alınan 5 ibret bugün Alanya Adliyesine atıf edildi. 1’i avukat 5 sahte MİT’çi müddeiumumilik tarafından ifadeleri alındı. Mahkemeye çıkarılmayan 5 dalavereli amacıyla savcılık murakabe süresini bir dolaşma daha uzatmıştı. Yeniden adliyeye sevk edilen 5 şüpheliden Cebrail T., Turan A., Şükrü T. ve avukat Mehmet Bahir Ç. tutuklanırken, İnönü Y. adli arama amacıyla serbest bırakıldı.

Share: