Cali MİT’çilerin 4’ü tutuklandı

Antalya’da kendilerini MİT mensubu namına tanıtarak güllabi karakoluna gidip Interpol yoluyla aranan şahsın evinde arama yapılmasını arzu fail düzme MİT’çilerden 4’ü tutuklandı, 1’i adli kontrol üzere azade bırakıldı.

Antalya’nın Alanya ilçesinde kendilerini Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubu olarak tanıtan 5 yaşama Interpol vasıtasıyla Semavi Bülten’le aranan Slovenya uyruklu Heiti R.’nin eşi Olga R.’ye kocasının bir saat içerisinde gelmesini aksi takdirde uyanık ile eve kontrol ve gözaltı işlemleri için geleceklerini söyledi. Henüz sonradan Mahmutlar Güllabi Karakoluna giden Cebrail T. (43), Turan A. (54), İnönü Y. (58), Şükrü T. (51) ve Mehmet Deniz Ç. (32), kendilerini Cumhurbaşkanlığınca hususi görevlendirilmiş MİT mensubu olduklarını söyleyerek yapmacıklı ayrımsız etiket gösterdi. Arkası Sıra Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Hususi Yetkilendirilmiş Savcısı Tamer Güngören imzalı kontrol kararını göstererek Interpol eliyle arandıklarını tez ettikleri Estonya uyruklu Olga R.(43), ve eşi Heiti R.’nin (49), Kargıcak Mahallesi’nde bulunan evlerinde kontrol yapılmasını ve şahısların gözaltına alınmasını arzu etti.

Jandarma ekipleri yaptıkları incelemelerde şahısların gösterdikleri kimlik kartı ve savcılık imzalı kararın düzme olduğunu tespit etti. Uyanık karakolunda gözaltına alınan 5 şüpheli bugün Alanya Adliyesine atıf edildi. 1’i avukat 5 sahte MİT’çi savcılık yoluyla ifadeleri makbuz. Mahkemeye çıkarılmayan 5 şüpheli üzere savcılık denetleme süresini bire bir devir elan uzatmıştı. Gene adliyeye atıf edilen 5 şüpheliden Cebrail T., Turan A., Şükrü T. ve avukat Mehmet Bahir Ç. tutuklanırken, İnönü Y. adli taharri neredeyse serbest bırakıldı.

Share: