Çadırda küsurat mânialı depremzede “özel dönüş”da unutulmadı

Düzce Sevdalıları Teavün Derneği yetkilileri, sarsıntı sonrası evlerine giremedikleri üzere annesiyle çadırda küsurat 24 yaşındaki omurilik mefluç Nildem Bilgin’i, 3 Meyan Acun Engelliler Günü’nde boydak bırakmadı.

Kentte 23 Kasım’da meydana mevrut 5,9 büyüklüğündeki depremin ardından yaşadıkları bulut zımnında Cedidiye Mahallesi’ndeki evlerine giremeyen Nildem ve annesi Mal Âlim, AFAD vasıtasıyla şehir merkezine kurulan keçe kentte konaklıyor.

Dernek yetkilileri, 3 Mesafe Acun Engelliler Haset zımnında Bilim Adamı’i kaldığı çadırda mülakat ederek çiçek ikram etti.

Bilim Adamı topluluk yetkililerinin moral ziyaretinden kıvançlı oldu.

“Onları mutlu etmeye çalışıyoruz”

Toplum Örgütü başkanı Reşit Aldanmaz, AA muhabirine, bu özel günde Nildem Âlim’in beslemek istediklerini söyledi.

Kurt, mânialı bireylere yönelik etkinlikler düzenlediklerini dile getirerek “Elden zaman amacıyla değil, onlar seçme devir bizim üzere hususi. İnsanlara engellilerin üstelik var olduğunu yorumlamak istiyoruz. Engelleri oldukları amacıyla dışarıya çıkamıyorlar ve gezemiyorlar. Bizler birlikte bu eşkal icraat yaparak ayrımlı olduklarını gösterip onları bahtiyar etmeye çalışıyoruz.” diyerek konuştu.

Mânialı bireylerin dertlerine kuma olmaya çalıştıklarını tamlayan Kurt, “Zaman yer sarsıntısı dolayısıyla çadırdayız. Şu anda onların yaşamları elan kısık. Arkadaşlarımızın yer balaban ihtiyacı olan madde bağlılık. Bizler da görelik ve şefkatimizi paylaşarak acılarına kuma oluyoruz. Her zaman arkadaşlarımızın birlikte bulunmaya çalışıyoruz.” ifadesini kullandı.

Aldanmaz, zihayat kız ve annesinin kendilerini elan güvende hissettikleri için benzeri süre henüz çadırda kalacağını aktardı.

“Apartmandan en son biz çıktık”

Vücut Bilim Adamı da depremde haddinden fazla korktuklarını anlatarak “Apartmandan en son biz çıktık. Kızımı bırakıp dışarıya çıkamadım. O duyguyu hala unutamıyorum.” dedi.

Bilim Adamı çadırda yaşamanın zorlukları olduğunu ancak bekâr bırakılmadıklarını dile getirdi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti tabir fail Bilim Adamı, “Aynı nöbet daha dünyaya mevrut olsam kızımın gene benim çocuğum olmasını isterim. Sakat olduğu üzere kimse kendisini kapatmasın. Ego kızımla yegâne başıma yaşıyorum ama tek kendimi bertik hissetmedim.” şeklinde konuştu.

Nildem Âlim ise ziyaretten memnun olduğunu belirterek cemiyet yetkililerine teşekkür etti.

Share: