Burdur’da “Hesap Seferberliği Çalışmaları” sürüyor

Burdur’bile Milli Terbiye Bakanlığınca TÜBİTAK ve üniversiteler hisse senedi birliğinde başlatılan “Matematik Seferberliği” çalışmalarının sürdüğü bildirildi.

Burdur İl Milli Yetişek Müdürlüğünden yapılan açıklamada, matematik dersini günce dirim becerilerine uyarlayarak kolaylaştırmak ve öğrencilerin bayağı yaştan itibaren matematiği sevmelerini tedarik etmek için başlatılan projede meslek öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde gelişigüzel ay muhtelif faaliyetlerin gerçekleştirildiği belirtildi.

Bu kapsamda okul koridorlarında ve sınıflarda matematik köşeleri ve aritmetik sokakları oluşturulduğuna değinilen açıklamada, “Kentte Küçük Asya Üniversitesinden Prof. Dr. Ilgım Erdoğan yoluyla okul öncesi öğretmenlere yönelik ‘Okul Öncesi Eğitimde Oyun ile Hesap Semineri’ gerçekleştirildi. ‘Matematik Dijital Eğitim Platformu’ ile hoca ve öğrencilere yönelik canlandırma, videoteyp, interaktif içeriklerle matematiği keşfetme süreçleri, laf özetleri ve konu ifade videolarla derslik içi öğrenme süreçleri desteklenmeye bitmeme ediyor.” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada görüşlerine yer sunulan İl Milli Eğitim Bilimi Müdürü Nesrin Kakırman de bu seferberlik çerçevesinde öğrencilere adi yaştan itibaren matematik dersini sevdirip hayatlarının değme alanında kullanmalarını sağlamayı hedeflediklerini belirterek, “Mayıs ayında kül bu çalışmaların sergilenebileceği ‘Aritmetik Seferberliği Şenliğini’ yapmayı planlıyoruz.” ifadesini kullandı.

.

Share: