Brent petrolün varil fiyatı 102,29 dolar

Brent petrolün varili arsıulusal piyasalarda 102,29 dolardan prosedür görüyor.

Cemaziyelevvel 104,19 dolara kadar yükselen Brent petrolün varil fiyatı, günü 101,83 dolar seviyesinde tamamladı. Brent petrolün varil fiyatı bugün saat 09.40 itibarıyla kapanışa göre yüzde 0,45 artışla 102,29 dolar oldu. Ayrımsız dakikalarda Gün Batısı Teksas türü (WTI) olmamış petrolün varili 97,09 dolardan müşteri buldu.

Fiyatlardaki yükselişte, bildirme daralmasına ait endişeler ve zayıflayan dolar endeksi hareketli oldu.

Bildirme sıkıntılarına ilişik konkre tıpkısı gelişmenin görülmediği piyasalarda petrol fiyatlarındaki yükseliş eğilimi devam ediyor.

MEMLUK dolarının farklı mal birimleri karşısında değerini ölçen dolar endeksindeki düşüş ise dolara endeksli petrolü, başka servet birimlerini kullanan alıcılar için albenili ağıl getirirken, bu ebat petrol fiyatlarındaki yükselişi destekliyor.

Öte yandan, Yer Yağı İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve OPEC dışı ara sıra yetiştirici ülkelerden oluşan OPEC+ grubunun 3 Ağustos’ta toplanması bekleniyor.

Ilkgüz ayına ait istihsal politikasının görüşüleceği toplantıda, grubun üretimini sabit tutacağı evet üstelik haddinden fazla az artıracağı öngörülüyor.

Uzmanlar, yer yağı sahalarındaki yatırım eksikliği dolayısıyla bir nice örgen ülkenin üretim kotalarını karşılamakta zorlandığı ayn önüne alındığında grubun arzı artırmasının ağırlık olacağını anlatım ediyor.

Brent petrolde maharet olarak 102,87 ile 103,57 dolar aralığının dayanım, 102,17 ile 101,47 dolar aralığının ise destek bölgesi kendisine izlenebileceği rapor ediliyor.

Share: