Borsa günü yükselişle tamamladı

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haset yüzde 1,27 değer kazancıyla 2.548,49 puandan tamamladı.

BIST 100 endeksi, geçmiş kapanışa bakarak 31,94 benek artarken, bütün prosedür hacmi 28,4 bilyon teklik seviyesinde gerçekleşti.

Bankacılık endeksi yüzdelik 4,01, ana ortaklık endeksi yüzdelik 0,56 derece kazandı. Kesim endeksleri arasında yer aşkın kazandıran bankacılık, bildirme çok kaybettiren ise yüzde 0,76 ile eriştirme oldu.

Analistler, yıpranmamış haftada KUL Model Bankası’nın (Fed) çarşamba haset açıklanacak getiri kararının yatırımcıların odağında yer aldığını, acun genelinde marifet gündeminin dahi vahim olacağını bildirdi.

Sıkıntılı zarfında, gözlerin bu hafta açıklanmaya başlanacak iştirak bilançolarına çevrildiğini kaydeden analistler, iştirak ve hisse bazlı hareketliliğin artmasının beklendiğini dile getirdi.

Analistler, erte Japonya Eşkal Bankasının (BoJ) derinti tutanaklarının piyasaların odağında bulunacağını dile getirdi.

Erte malumat gündeminde ise sıkı zarfında bölük değer endeksi, yetersiz dışında ise ESIR’üstelik Richmond Fed sanayi endeksi ve yıpranmamış göz satışlarının öne çıkacağını nâkil analistler, beceri açıdan BIST 100 endeksinde 2.550 puanın dayanım, 2.480 seviyesinin bindi konumunda olduğunu söyledi.

Share: