‘Boncuk’ Siirt Adliyesinin neşe kaynağı oldu

Siirt Adliyesinin maskotu haline gelen yârenlik kuşu “Boncuk”, personelin neşe kaynağı oldu.

Siirt Adliyesi Adli Sicil Bürosunda müteharrik Eyyüp Dert, 4 ay önce form Gökçebağ beldesindeki tıpkı arkadaşından 20 günce yavruyken aldığı ve “Boncuk” adını verdiği muhabbet kuşunu hisse senedi hesabına dahi götürdü.

Güdük sürede adliye binasına alışan “Boncuk”, kimi vakit makule ve ataşlarla oynuyor, bazı bazı birlikte klavyeye ve Balkı’nın omzuna konuyor.

“Boncuk”, personelin yanında adliyeye gelenlerin üstelik ilgisini çekiyor.

– “Ataşları yere atıyor, sürekli bağ istiyor”

Eyyüp Balkı, AA muhabirine, 25 yıldır görev yaptığı adliyede Boncuk ile 4 aydır keyifli sıra geçirdiğini söyledi.

Boş vakitlerinde kuşla ilgilendiğini ve beraber yemek yiyip su içtiğini belirten Ağrı, “Özellikle sabahleyin saat 10.00 ila 10.30 Boncuk’un eşref saati. Bu saatte arada sırada çalışmama engel olmaya çalışıyor. Bunu başarabilmek üzere kalemimi alıyor, onunla ilgilenmemi istiyor. Ataşları yere atıyor, sonsuz bağ istiyor.” dedi.

Boncuk’tan hafta sonu birlikte ayrılamadığını ve onu eve götürdüğünü anlatan Veca, “Boncuk kalemle ve ataşlarla oynamayı, kalemlikten kalemleri çıkarıp yere atmayı ve kağıtları yırtmayı seviyor.” dedi.

Ağrı, günün yorgunluğunu Boncuk ile attığını sözlerine ekledi.

– “İşlerimizin olmadığı zamanlarda gözümüz Boncuk’u arıyor”

Yöre Çağ Alfabe İşleri Müdürü İsmet Çelepkolu da Boncuk’un telefona ahlaksız bire bir kuş olduğunu dile getirdi.

Çelepkolu, “İşlerimizin olmadığı zamanlarda gözümüz Boncuk’u arıyor. Onunla zaman geçiriyoruz. Ona çok alıştık, o birlikte bize alıştı ve bizi haddinden fazla seviyor.” ifadelerini kullandı.

Arabulucu ve Bilirkişi Kullanıcı Mehmet Salih Kayaç de beş altı dakika da olsa sıra geçirdikleri Boncuk yardımıyla iş stresini attıklarını kaydetti.

Efsanevi sevgisinin önemine değinen Kayaç, “Bu sevgiyi herkesin tatması gerekiyor. Zira onlar bile birer etken. Onlara şefkatle yaklaşmalı ve rahim göstermeliyiz.” dedi.

Share: