Bodrum’da tıpkısı kişiye, taşımalık önüne döktüğü atıklar mankafa toplatıldı

Muğla’nın Bodrum ilçesinde, evsel atıklarını taşımalık önüne dökerken kameraya yakalanan kişiye atıklar mankafa toplatıldı.

Bodrum Belediyesinin içtimai iletişim araçları hesabında yer sunulan güvenlik kamerası görüntülerinde, Konacık Mahallesi’nde, bağlı kasa kamyonetiyle mevrut kişinin, evsel atıklarını konteynerin önüne boşalttığı, kasada kalanları de süpürgesiyle yere döktüğü görülüyor.

Görüntülerin devamında ise sunu mail temizlik işleri şefliğine sınırlanmış bire bir ekibin bölgeye gelerek atıkları bölgeye atan kişiye baştan toplattığı, yerleri da süpürttüğü görünüyor.

Belediyenin sosyal medya hesabından konuya ilişik yapılan açıklamada, “Bodrum’a uymazlık isnat etmek isteyenlere karşı mücadelemizi, teknolojik sistemlerimizle de sürdürüyoruz. Yarımadamızın dört bir yanına yerleştirdiğimiz kameralar ile çevreye kötülük verdiğini belirleme ettiğimiz şahıslara olay çabucak engelleme ederek, atıklarını kendilerine toplatıyor ve kanuni muamele uyguluyoruz.” ifadelerine düzlük verildi.

Öte yandan Günahsızlık İşleri Müdürlüğü vasıtasıyla yarımadanın değişik noktalarına yerleştirilen ve Düşüncesiz Yararsız Çokluk ve Site Temizliği Bürosu vasıtasıyla takibi yapılan kameraların sayısının 6 olduğu, elan sonraları yarımada çevresinde yaygınlaştırılacağı bildirildi.

Kameraların gündüz enerjisiyle çalıştığı, 7 günce kayıt tutabildiği ve alelhusus geriden geriye döküm noktalarına kurulduğu öğrenildi.

Share: