Bir telsiz markası Motorola

Motorola telsizleri yenilikçi ve yüksek kaliteli iletişim cihazlarıdır. Telefon sinyallerinin bulunmadığı uzak bölgelerde iletişim kurmak için kullanılabilirler.

Motorola telsizleri, kamu güvenliği, taktik operasyonlar, açık hava etkinlikleri ve devlet kurumları tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır.

Motorola telsizleri, örneğin araziye bağlı olarak 450-750 mil kapsama alanına sahip PMR446 telsiz sistemi, 82 metrekareye kadar menzili kapsayan Motorola DMR telsiz, ses ileten Motorola Gelişmiş Veri-Yalnızca telsiz Hizmetleri (ADARS) gibi çeşitli özelliklere sahiptir. saniyede 3 megabite varan IP üzerinden veri hızları veya 13-27V DC güç aralığında çalışan IP56 toza/suya dayanıklı bir telsiz olan Motorola DM1400.

Motorola, Chicago, Illinois’de kurulmuş çok uluslu bir telekomünikasyon şirketidir.

Motorola telsiz, şirketin kurucusu Bay Paul Galvin ve mühendis Bay Joe Taylor tarafından 1930’larda icat edildi. Motorola telsizlerinin ilk modeli 1940’larda ticarileştirildi ve kamu güvenliği hizmetleri tarafından onlarca yıl boyunca popüler hale getirildi. Günümüzde bu telsizler şantiyelerden askeri operasyonlara kadar birçok profesyonel amaç için kullanılmaktadır.

Motorola telsizleri dünyanın en popüler markalarından biridir. Güvenilirlikleri, performansları ve dayanıklılıkları ile tanınırlar. Motorola hem kara telsizi hem de telsiz özellikleri sunar.

İlk sürüm Moto telsizleri, 1929’da Francis J. Mitchell olarak da bilinen John Francis Mitchell adlı iki Amerikalı girişimci ve ortağı Earl J. Rodda tarafından halka sunuldu. Şirketin merkezi Chicago’daydı ancak daha sonra Illinois, Schaumburg’a taşındı. Markanın popülaritesi, II. Dünya Savaşı’ndan sonra, askeri geçmişi olan sivillerin savaş veya afet yardım operasyonları sırasında birbirleriyle iletişim kurmak için lisans alma zorunluluğu nedeniyle arttı. Motorola telsiz Türkiye distribütörü ise Vizyon telsizdir.

Motorola

Motorola, merkezi Chicago, Illinois’de bulunan çok uluslu bir şirkettir. Motorola, şirketin kendi cihazlarından üçüncü taraf uydu TV sistemlerine kadar iletişim ve elektronik ürünler geliştirir ve üretir.

Şirketin en önemli katkıları, özellikle en eski hücresel ağ tabanlı standartlardan birinin altyapısını sağlayarak, aslında dijital telekomünikasyon alanındadır.

Motorola şirketi telsizleriyle ünlüdür. İhtiyaçlarınıza bağlı olarak çok çeşitli modeller mevcuttur. Motorola’nın telsizlerinin kalitesi mükemmeldir ve iyi menzil ve kapsama alanı sunar.

Motorola telsiz, PMR (Kişisel Mobil telsiz) için öncü telsiz ve 1974’te piyasaya sürülmüştür.

Genel Özellikler:

  • Sağlam, sağlam yapı
  • hafif
  • uygun fiyatlar

Telsiz özellikleri- VHF/UHF bantları; dp4801, dp4401Ex Atex içeren veya içermeyen PMR446, DMR446; iki yönlü Telsizler.

Motorola telsiz, tek bir frekansta veya bir tekrarlayıcı sistemin parçası olarak kullanılmak üzere tasarlanmış 2 yönlü bir iletişim cihazıdır. PMR446 ve DMR dijital modlarında çalışır ve hem analog hem de dijital kanallara erişime sahiptir. Telsiz, acil bir durumda yakındaki diğer kişilerle iletişim kurmak veya uzaktaki kişilerle iletişim kurmak için kullanılabilir.

Motorola telsiz modelleri:

Kullanılabilen telsiz türleri model numarasına bağlıdır. 447-512 MHz’den 806-956 MHz’e kadar çeşitli frekanslarda çalışabilen Motorola DP4401EX Atex’ten, 16 programlanabilir kanalla gelen daha pahalı Motorola DP3661’e kadar birçok farklı model mevcuttur. Fiyat, telsizimizin hangi özelliklere sahip olmasını istediğinize ve (varsa) ne kadar belleğe sahip olmasını istediğinize bağlı olarak da değişir.

Share: