Bir şehrimizden ilginç rekor! 744 bin nüfuslu ilin az daha hacısı hocası şevket hastanesi evgin servisine başvurdu

Afyonkarahisar Büyüklük Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Mehmet Duran, fariza yaptığı hastanenin 2022 yılı parasız referans rakamlarını açıkladı.

“ACİL SERVİSE GELENLER POLİKLİNİĞE GELENLERDEN ÇOK”

Dr. Duran, 2022 yılında Acil Servis’in sunma bir iki sayrılarevi poliklinikleri büyüklüğünde korkulu çalıştığına dikkat çekerek, rakamların çokça fazla olduğunu vurgulayarak, “2022 yılında Ivedili Servis’e, polikliniğe göre daha çok hastanın geldiğiniz görüyoruz. 2022 yılında Müstacel Servis’e gelen 550 bin pestil var. Rakamlara bakılarak site nüfusunun neredeyse tamamının Ivedili Servis’e geldiği şeklinde yorumlanabilir” dedi.

“BAŞVURANLARIN ÇOĞU GRİBAL ENFEKSİYONLU HASTALAR”

Evgin Servis’e en çokça hangi hastaların ve hangi saatler arasında başvurduğunu de kaydeden Dr. Duran şunları söyledi; “Ivedili Servis’te özellikle akşamüzeri derya oluyor. 16.00 ile şeb 23.00’a kadar tehlikeli bir derya olmakta, bizde buna göre oradaki personel ve vacip ekipmanları ayarlamaktayız. Acil Servis’e başvuran hastalara baktığımızda ise bundan sonra ‘Ivedi Servis’e başvurmaması gereken’ ayaktan züğürt dediğimiz ve şişman çoğunluğu gribal enfeksiyonlu hastaların başvurduğunu görüyoruz.

Share: