Binali Saika: Yatıp kalkıp ne diyorlar ‘Tayyip Erdoğan’ı indireceğiz

SELIM Tümen Umumi Başkanvekili Binali Sebep, muhalefeti eleştirerek, “Yatıp kalkıp hangi diyorlar ‘Tayyip Erdoğan’ı indireceğiz.’ Olur ne olacak sonraları diyoruz, ‘vallahi onu bize söylemediler fakat o kadarını söylediler.’ Köle diyorum kim bu ulus Tayyip Erdoğan’a bile bayrağına birlikte toprağına da cemaat kazanç.” dedi.

Sebep, YANLIŞSIZ Tümen Malatya İl Başkanlığını konuşma ederek partililerle tıpkısı araya geldi.

Burada konuşan Yıldırım, bugün “kayısının başkenti” Malatya’dahi bulunduğunu, Malatya denilince kayısının, sarıerik denilince üstelik Malatya’nın akla geldiğini belirtti.

Malatya’nın rastgele zaman yanlarında olduğunu, 20 yıldır kendilerini boydak bırakmadığını vurgulayan Saika, “Eke ve pres kararlar arifesinde bütün Malatya’yı yanımızda gördük. Bunun için Malatya’ya hangi yapsak azdır. Herhangi Bir şeyi ziyadesiyle hak ediyor. Üzeri biter, defa bitmez. İşler devam edecek, sağlığımız, gücümüz umum verdiği müddetçe dahi bu işleri bütün beraber yapacağız.” diyerek konuştu.

Sağlıkta, eğitimde, ulaşımda, sanayide, kültürde ve elan birçok alanda ülkeye bir nice im kazandırdıklarını, ülkenin değme köşesini karış karış bayındırlık ettiklerini dile getiren Sebep, 2023’ün artık görünür ayla geldiğini anlatım ederek, şöyle konuştu:

“Birkaç yıl ilk hedeflerimizden bahsediyorduk bundan sonra yapacaklarımızı anlatıyoruz. Önümüzde önemli tıpkı sınavımız var. 2023 Türkiye amacıyla iki derk geliyor. Birincisi Cumhuriyetimizin 100. yılı. İkincisi dahi 100. yılda Cumhurbaşkanı seçimi var. Cumhuriyetin 100. yılına girerken içeride ve dışarıda siyasetle, iktidarı milli iradeye karşı vesayetle, darbelerle elde edemeyenler bakir ayrımsız arayış içindeler. İçeriden ve haricen kurdukları ittifaklarla 2023’te bir başkalık yapacaklarını düşünüyorlar, buna inanıyorlar. Ak kadrolar, kadınlar, gençler, nöbet arkadaşlarımız buna cevaz verir mi? Muazzez milletimiz buna izin verir mi? O halde ne diyoruz, durmak el yola devam. 2023’te Malatya esasen klan yazmaya amade mı?”

Bu sırada partili gençlerin “Malatya Malatya bulunmaz eşin” türküsünü söylemeleri üstüne Binali Yıldırım bile gençlere zevcelik etti.

– “Elan yapacak çok işimiz var”

Saika, birlikte güç, ayrılıkta od olduğunu vurgulayarak şunları kaydetti:

“Birliğimizi, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi tahrip etmek, zarar atfetmek isteyenler beyhude heveslenmesin. Bu ulus ve YANLIŞSIZ Öğür iktidarı, onun lideri ve kadroları, 20 yıl boyunca bunlardan çok sınav geçirdi. 2007’üstelik, 2013’ün böylelikle, 2016’üstelik, 15 Temmuz’da yeniden Malatya metin ayaktaydı, o gece kamer-yalınlık sancak inmedi, ezanlar dinmedi, alçaklar türe ettikleri cezayı gördüler. Henüz yapacak çokça işimiz var. Tığ dahi isteriz filhakika yurt üzere millet amacıyla 20 yılda DÜRÜST Parti’nin yaptığından elan aşkın hangi yapacağını anlatan tıpkısı tehalüf olsun ama ne eyvah ki böyle bir mugayeret anlayışı bulunmayan. Yatıp kalkıp ne diyorlar ‘Tayyip Erdoğan’ı indireceğiz.’ Peki ne olacak sonraları diyoruz, ‘vallahi onu bize söylemediler ancak o kadarını söylediler.’ Bende diyorum ki bu budun Tayyip Erdoğan’a de bayrağına dahi toprağına de eş çıkar. Bu millet nasıl 15 Temmuz’de bayrağı yere düşürmediyse Cumhuriyetin 100. yılında dahi içeride ve dışarıda yıldırı örgütlerine ayn açtırmayan, onlara fırsat vermeyen aziz milletimizle yoluna bitmeme edecektir.”

– Ziyaretler

Binali Yıldırım, Malatya’daki temasları kapsamında Kent Müzesi’ni gezdi.

Saika, peşi sıra Malatya Valiliği ve Büyükşehir Belediyesince düzenlenen 25. Uluslararası Malatya Firez Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivali kapsamında gerçekleştirilen “Arz İyi Yaş Kayısı” yarışmasına katıldı.

Kurultay ve Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen yarışmada konuşan Yıldırım, üretmenin çokça mukaddes ayrımsız öz olduğunu söyledi. Yıldırım, “Gidermek, insanlarımıza, insanlığa yapılabilecek yer balaban hizmetlerin başında geliyor. Sarıerik takkadak ayrımsız bostan değil tıpkı bahçeyi, aynı ülkenin bildirme esas ihracat ürünü haline getiren Malatya’yı ve Malatya çiftçisini kutlama ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

Daha sonradan Malatya Valiliğine sabık Binali Yıldırım, Vali Hulusi Delice ile görüştü.

KAPAT X

Sebep, ardından Malatya Büyükşehir Belediyesini müzakere ederek Komutan Selahattin Gürkan’dan kentteki çalışmalar üzerine hikmet aldı.

Binali Yıldırım’a, Ilbay Hulusi Atmaca, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, SELIM Parti Malatya milletvekilleri Öznur Çalgın, Bülent Tüfenkci, Ahmet Çakır ve Melik Kahtalı, MHP Malatya Mebus Mehmet Devlet Fendoğlu, DOĞRU Öğür Malatya İl Başkanı İhsan Koca ve ayrıksı ilgililer bile haremlik etti.

Share: