Bin 670 şehit yakını, gazi ve gazi yakını kamuya atandı

Başvekil Davutoğlu’nun katılımıyla planlı kura töreninde, bin 670 şehit yakını, gazi ve gazi yakını kamuda istihdam edildi

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katıldığı kura töreniyle bin 670 şehit yakını, gazi ve gazi yakını kamuda istihdam edildi.

Faaliyet ve Içtimai Asayiş Bakanlığı ile Eş ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca tıpkı otelde martir yakınları, gaziler ve gazi yakınlarının istihdamına ilişik kura töreni gerçekleştirildi.

Törenin açılışında mütekellim Iş ve Toplumsal Asayiş Bakanı Süleyman Soylu, programdan önce Diyarbakır’dahi martir edilen polis güçleri memuru Ahmet Kabukçu’nun cenaze törenine katıldıklarını belirterek, törende bir posta daha milletin vakur haline ve ayakta dururken gösterdiği güce şahit olduklarını anlattı.

Planlı programla medeniyetin bahşettiği hep değerlerin gereğini yine ispatını ortaya koymaya çalıştıklarını rapor eden Aristokrat, “58. hükümetten bugüne büyüklüğünde, biz ülkemizin zenginliği, özgürlüğü, ayakta kalabilmesi ve yarınlara etkili gidebilmesinin mücadelesini ortaya koymaya çalışıyoruz. Bire Bir taraftan hükümetimiz iri bir himmet, büyük tıpkısı uğraş ortaya koyuyor ve dünyanın arz iri 10 devleti olma hedefine akla yatkın ilerliyor. Bire Bir taraftan dahi aziz milletimiz bu coğrafya üzerinde oynanan oyunlara devletimizle alay malay ciğer germeye çalışıyor. Içtimai ahbaplık devletinin gereğini yerine ifade etmek için nazik tıpkı çaba gider etmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

Aristokrat, sabahleyin planlı programla bin 950 özürlü vatandaşın kamuda istihdamının sağladığını üstelik anımsatarak, engellilerin istihdamının DOĞRU Fırka hükümetlerinin ortaya koyduğu politikaların genişlik makro tezahürlerinden biri olduğuna dikkati çekti.

Programa katılan mânialı vatandaşların mutluluğunun gözlerinden okunduğunu ifade eden Soylu, “Muteber politikalar sayesinde devletimizin kendilerini kucaklamasından çevre bu vatandaşlarımızın gönül borcu ve minneti var. Burada birlikte bin 670 martir yakını, gazi ve gazi yakını ile acıklı kazalarda kaybettiklerimizin yakınlarıyla gelişigüzel yıpranmamış benzeri başlangıcın içerindeyiz” dedi.

– “Hizmetlerin hem takipçisiyiz hem bile sonuna büyüklüğünde arkasındayız”

Ocak ve Toplumsal Politikalar Bakanı Duyma Ramazanoğlu da izlence öncesinde Diyarbakır’bile martir sakıt polis Ahmet Kabukçu’nun cenaze törenine katıldığını belirtti.

Vekil Ramazanoğlu, martir Kabukçu’nun eşinin “Çokça mufassal zamandır seçme çağ evden çıkarken akşam sanki dönmeyecekmiş kabilinden vedalaşıp, helalleşip çıkıyordu. Ego değme seferinde, ‘niye bunu söylüyorsun’ diyordum. O dahi, ‘ego değme saniyemde şehit olmaya hazırım, sen bile hazır ol’ diyordu. Mazi o haberi aldığım antlaşma içimden aynı husus koptu gitti, her ne büyüklüğünde bana hazır ol demesine karşın ben o amade olmayı bilcümle öteliyormuşum. Deminden bu gördüklerim rüyamı” sözleriyle duygularını anlatım ettiğini aktardı.

Sonrasında gözyaşlarına hakim olamadıklarını anlatan Ramazanoğlu, şehidin kızı Zeynep’in, “Teyze, şehit olmak gelmek babamın bu bakir görevi gereği on paralık gelmemesi mi söylemek” sorusuna değer, “Zeynep’e verecek cevabım, tamam o daha çok Allah’ın yanına gitti, Rabbimizle bu arada. Amma gelip gelemeyeceği üzerine tıpkısı molekül diyemedim” dedi.

Ramazanoğlu, bunların herkesin kalbine, içine raci ortalık olduğunu belirtti.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun terör ve teröristlerle ilişkin konularla iradesini muvaffakiyetsiz toleransla ortaya koyduğunu vurgulayan Ramazanoğlu, “Biz da hükümette kendilerinin memur ekibi yerine talimatları doğrultusunda bu hizmetlerin hem takipçisiyiz, hem üstelik sonuna büyüklüğünde arkasındayız” diyerek konuştu.

Türkiye ve Türk Milleti’nin kadim tıpkı kültürden geldiğini kaydeden Vekil Ramazanoğlu, bu gösterişli karşısında hiç kimsenin duramayacağını herkesin bildiğini aktardı.

Gerçekleştirilen kura neticesinde hak sahipleri ortada mevcut toplanmış 1670 kişinin; 752’si “memur”, 895’i “odacı” ve 23’ü birlikte “sürekli işçi” kadrolarına atanmaya hak kazanmış olup; hak sahipleri ad çekme sonucunu http://euygulama.dpb.gov.tr/DPB_WEB/SorguSehitGaziAtama.aspx adresinden öğrenebileceklerdir.

Share: